$
פרסום ושיווק

"אני אופטימי, המו"מ עם קסטרו הוקפא, לא בוטל"

לאחר שקסטרו דיווחה על הקפאת המו"מ לרכישת 50% מהודי'ס, קרולינה למקה וטופ טן, טוען בעלי הרשתות יוסי גביזון: "ההקפאה מסיבה אישית, יימצא פיתרון"

גיל קליאן 09:2607.05.13

חברת האופנה קסטרו הקפיאה את המגעים לרכישת רשת אופנת הבייסיק הודיס, רשת משקפי השמש קרולינה למקה ורשת אביזרי האופנה טופ טן שבשליטת יוסי גביזון. קסטרו לא פירטה בדיווח שמסרה לבורסה מדוע היא מקפיאה את המו"מ לרכישת הרשתות, אך בענף מעריכים כי ההקפאה נובעת מחילוקי דעות על המחיר. לפי אותן הערכות, המו"מ נוהל לפי שווי של 100 מיליון שקל לרשתות, כאשר קסטרו ניסתה להוריד את המחיר ל־90 מיליון שקל וגביזון לא הסכים לרדת מתחת ל־95 מיליון שקל.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר גביזון: "זה לא בגלל המחיר. המחיר אף פעם לא היה בעיה. זה משהו אישי, זו לא בעיה אפילו, זה משהו שיהיה לו פתרון בקרוב".

 

אז הרכישה תושלם להערכתך?

"אני אופטימי. אם זה היה הסוף היו מודיעים על ביטול, לא על הקפאה. יש לנו חיבור מצוין. יותר מזה אסור לי לומר".

 

יש עוד מתעניינים ברכישה?

"כבר שנתיים הרבה אנשים מתעניינים ברכישה. יש הצעות כל הזמן. לפני ואחרי קסטרו. האופציה לרכישה עדיין של קסטרו, העסקה הזאת הוקפאה, לא הופסקה".

 

גבי רוטר, קסטרו גבי רוטר, קסטרו צילום: בועז אופנהיים

 

בקסטרו סירבו לפרט מעבר לדיווח שמסרו למשקיעים. עבור קסטרו מדובר בעסקה גדולה ראשונה מאז סגירת הפעילות בחו"ל. כעת צריכה החברה לפתח מנועי צמיחה חדשים, ורכישה של רשתות היתה יכולה להגדיל את נפח הפעילות שלה בלי לייצר עלויות גדולות נוספות ברמת המטה.

 

בינתיים נראה כי קסטרו מתמקדת במתיחה של המותג - החברה ממשיכה להשיק קולקציות המתמקדות בקהלי יעד מפולחים יותר, כמו קולקציית ה־BLACK של לבוש מחוייט, וקולקציית בגדי הקוקטייל שהשיקה במאמץ לנגוס בעוגת רכישות הבגדים למסיבות הסיום בתיכונים. עם זאת, מדובר במהלכים שלא יגדילו משמעותית את נפח הפעילות של קסטרו, ובחברה ללא ספק מחפשים כניסה לתחומי פעילות חדשים.

 

ב־2012 דיווחה קסטרו על עלייה בהכנסות של 8.7% ל־705.9 מיליון שקל. עם זאת, העלייה בהכנסות הגיעה מפתיחת סניפים חדשים, כשהמכירות בחנויות זהות עלו בשיעור מזערי של 0.6%. הרווח התפעולי של קסטרו ב־2012 עמד על 74.5 מיליון שקל, ירידה של 3.1% לעומת 2011.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x