$
פרסום ושיווק

ניו־פארם תחזק את תחום הבריאות

החברה מעוניינת לתקוף את המתחרה סופר־פארם על ידי חיזוק הצד המקצועי וקיום "ימי בריאות"

גיל קליאן 08:5724.04.13

"ניו־פארם היא רשת פריפריאלית, לסופר־פארם יש מיקומים טובים יותר". כך הציגה אתמול ענת נטיב, סמנכ"לית שיווק בניו־פארם מקבוצת המשביר בשליטת רמי שביט, את אחד האתגרים הגדולים של רשת הפארם השנייה בגודלה בישראל מול מובילת השוק - סופר־פארם.

 

סניף של ניו פארם סניף של ניו פארם

 

נטיב הציגה סקר שערכה לאחרונה החברה המצביע על חיסרון זה. כאשר נשאלו מדוע הם קונים בסופר־פארם או בניו־פארם - ענו יותר נשאלים כי הם קונים בניו־פארם בגלל המקצועיות וכרטיס המועדון של קבוצת המשביר, בעוד אלו שענו סופר־פארם נימקו זאת בכך שהם מכירים את החנות וקונים בה מתוך הרגל, וכן כי החנות נוחה יותר וקרובה לבית, עם מגוון מוצרים רחב יותר.

 

את הבעיה הזאת מתכננים בניו־פארם לתקוף באמצעות חיזוק הצד המקצועי של הרשת בתחומי הבריאות, בין השאר באמצעות השקת אפליקציית סלולר שתנסה להקיף את הצרכים הבריאותיים של הלקוח ולהציע שירותי אונליין כמו התייעצות עם רוקח, ובמקביל לייצר פעילות מקומית ב"ימי בריאות" והשקת מועדון שייקרא "רק בריאות".

 

 

באירוע חשפה החברה כמה נתונים מעניינים על הרשת. כך למשל, 37% ממכירותיה ברבעון האחרון אשתקד הגיעו ממוצרי בית מרקחת. מתוך אלה 62% היו תרופות, עם מרשם ובלי, ו־22% היו מוצרי טבע. מכירות מוצרי הטבע באותו רבעון הראו צמיחה של 9% לעומת התקופה המקבילה, התרופות ללא מרשם צמחו ב־8% בהיקף המכירות, אולם תרופות המרשם לא צמחו כלל.

 

הרשת רואה את בית המרקחת כגורם המבדל המשמעותי של ניו פארם (וכן גם של סופר פארם) מהרשתות האחרות. בדבריה ציינה נטיב כי ניסיונות להשקת פעילות בתי מרקחת או מכירת תרופות ברשתות המזון נחלו כישלון, ובכך השאירו את הזירה הזאת כמעט בלעדית לרשתות הפארם.

 

כמו כן ציינה נטיב כי הלקוחות מאוד מגיבים לרוקחים – הצד המקצועי של הרשת. כך למשל סדרת סרטונים בהם הופיע הרוקח הראשי של הרשת, חתאם עמשה, הביאה לטענת נטיב לפניות של לקוחות לחברה שרצו לדבר עמו אישית ולהתייעץ איתו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x