שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדיה

הרשות השנייה דורשת מקשת ורשת לשדר יותר תחקירים כלכליים

זכייניות ערוץ 2 נדרשות לשדר תוכניות בנושאים כמו עמלות הבנקים, פערים חברתיים והגנה על קופות הגמל. בנוסף הוזהרו שלא לחרוג ממכסת הריאלטי

אופיר דור 19:1504.04.13

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו דורשת מזכייניות ערוץ 2 קשת ורשת לכלול בלוח השידורים לחודשים הקרובים יותר תחקירים כלכליים בנושאים שעל סדר היום הציבורי, כמו עמלות הבנקים, פערים חברתיים והגנה על קופות הגמל. הדרישה הושמעה לזכייניות במהלך דיון היום במהלכו הציגו קשת ורשת את לוח השידורים שלהם לחודשים אפריל-יוני 2013.

 

 

יו"ר ועדת הטלוויזיה במועצת הרשות השנייה יעקב שחם: "אם מימד זה של תוכניות תחקירים כלכליים לא יקבל מענה הולם בלוחות השידורים, הוועדה תשקול מחדש את אישורן של מספר תוכניות המשודרות היום במשבצת התעודה".

 

the voice בערוץ 2 the voice בערוץ 2 צילום: ינאי יחיאל

 

ברשות השנייה הזכירו כי רק בדצמבר האחרון אושרה בכנסת דחיה של 27% במחויביות של הזכייניות לתוכניות המוגדרות סוגה עילית (תוכניות מקור איכותיות). הקלה זאת חוסכת לזכייניות כ-55 מיליון שקל רק השנה. "הוועדה תקפיד הקפדה יתרה שהזכיינים יבצעו את כל מחויבויות התוכן שנותרו להם וזאת במיוחד לאחר שינוי החקיקה שהוביל

להורדה משמעותית במגוון ובתמהיל התוכניות מסוגה עילית על המסך", אמר שחם.

 

בנוסף, הזהירה ועדת הטלוויזיה של הרשות את הזכייניות שלא לחרוג ממכסת שידורי הריאליטי המותרת על פי הנחיות מועצת הרשות השנייה.

 

ההקלות שקיבלו הזכייניות, במסגרתן הן רשאיות לדחות מחויביות לתוכניות מקור איכותיות לאחרי 2015, זכו לביקורת רבה מצד יוצרים שהגדירו אותם "מכה ליצירה הישראלית". החשש שהביעו היוצרים הישראלים, שאף איימו לעתור לבג"ץ נגד ההחלטה, הוא כי מסך ערוץ 2 יתמלא עוד יותר בתוכניות ריאליטי ובתכנים מיובאים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x