$
פרסום ושיווק

יחימוביץ': "נחצה קו אדום בעוצמת ההשתלטות של ראש הממשלה על כלי התקשורת"

יו"ר העבודה יצאה נגד עיכוב ההסדר עם ערוץ 10: "מה אנחנו אמורים להבין מכך? שראש הממשלה רוצה לגרום לכלי התקשורת לשתוק?"

תומר אביטל 17:0919.12.12

"בכוונה תחילה הביאו את הערוצים עד לבחירות כדי לקבל תקשורת צייתנית. התחושה בקרב כולנו היא שנחצה קו אדום בעוצמת הדיכוי של ההשתלטות של ראש הממשלה על כלי התקשורת. קיים חשש אמיתי לגורלה של הדמוקרטיה הישראלית, שתקשורת חופשית היא אבן מרכזית בה", כך אמרה היום (ד') יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' במסיבת עיתונאים על מצב העיתונות בישראל.  

על סחבת הממשלה בנושא ערוץ 10 אמרה יחימוביץ' כי "זו מהלומה שהציבור ושוק התקשורת לא יכולים לסבול ופגיעה אנושה בדמוקרטיה. בלילה שבו מודיעים על סגירת הערוץ מופיע הראל לוקר ודורש עוד שבועיים. מה אנחנו אמורים להבין מכך? שראש הממשלה רוצה לגרום לכלי התקשורת לשתוק, לענות אותם, שלא יפרסמו תחקירים?".

 

לדבריה, "המדינה צריכה לסייע גם לערוץ 2. בלי תקציב אין עיתונות. ככל שהערוץ מרוויח פחות כך הוא תלוי יותר ברה"מ. תראו את כימיקלים לישראל שהרוויחו 6 מיליארד שקל מאוצרות הטבע ששייכים לאזרחי ישראל, עליהם הם משלמים תמלוגים מגוחכים של 3%-5% ומשלשלים אופציות של 25 מיליון לניר גלעד מנכ"ל החברה. לעומת זאת תראו את הזכייניות שמשלמות 10%-15%, וזה לפני שהזכרנו אגרות שונות".

 

יחימוביץ'. "פגיעה אנושה בדמוקרטיה" יחימוביץ'. "פגיעה אנושה בדמוקרטיה" צילום: תומי הרפז

 

העיתונאי לשעבר והמועמד מטעם מפלגת העבודה לכנסת מיקי רוזנטל הוסיף כי "בימים אלו היתה אמורה התקשורת לעשות כמה תחקירים על מה שאף אחד לא רצה לשמוע ולראות. על כך שיש פה ילדים עניים, על בור של 20 מיליארד שקל

בתקציב המדינה וכיצד איבדה העדה המרכזית במשפט ליברמן את זכרונה. אני אומר לכם שהיום בערוץ 10 מתנהל ויכוח על תחקיר שקשור לביבי, וקברניטי הערוץ מפחדים לפרסמו. אין למצב הזה אח ורע בעולם החופשי. ראש הממשלה הזה הוא סוכנות ידיעות של איש אחד, וצריך לעצור אותו כאן ועכשיו".

 

יחימוביץ' הציגה היום גם הצעת חוק שתידון בכנסת הבאה. לפי ההצעה גופי התקשורת המוכרים עיתונים ישלמו מס חברות מופחת של 10%, וכן יותקנו מנגנונים נוספים להצלת הענף דוגמת מנוי לעיתונים לחיילים משוחררים במימון המדינה ומתן פטור ממע"מ כדי להוזיל את העיתונים.

 

גם יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה התבטא בנושא: "ככל שהדבר תלוי בוועדת הכלכלה, צופי ועובדי ערוץ 2 וערוץ 10 יכולים להיות רגועים לחלוטין. דמוקרטיה אמיתית חייבת תקשורת חזקה, עצמאית נשכנית, ומאוזנת. בימים האחרונים מנסים ערוצים 2 ו-10 לנצל את תקופת הבחירות ולחלץ בלחץ מהממשלה והכנסת הטבות, הקלות וויתורים בדרכים לא מקובלות ולא ראויות. הפסקת השידורים והשקופיות הפוליטיות מניפולטיביות לא יכולות להוביל לשום דבר טוב, במקרה הטוב. מתוך אחריות לחוסן הדמוקרטיה הישראלית ורגישות לפרנסת אלפי משפחות, אמליץ לחברי הוועדה להתעלם לצורך הדיון מההתנהלות הבעייתית של הערוצים ולהושיט להם יד עניינית לעזרה וחילוץ תוך שמירה על עקרון השוויון, ההגיון והסבירות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x