$
פרסום ושיווק

קבוצת המשביר מוכרת את אופיס דיפו

הקבוצה דיווחה כי סיכמה עם קבוצת משקיעים על מכירת הרשת תמורת שקל אחד. המשקיעים, שזהותם לא נחשפה, אמורים להזרים לרשת המפסידה עוד 30 מיליון שקל עם השלמת העסקה ו-10 מיליון שקל נוספים בהתאם לצרכי הרשת

גיל קליאן 10:5818.11.12
קבוצת המשביר מסיימת את סאגת אופיס דיפו - הקבוצה דיווחה הבוקר (א') כי סיכמה עם קבוצת משקיעים על מכירת הרשת תמורת שקל אחד. המשקיעים, שזהותם לא נחשפה בדיווח, אמורים להזרים לרשת המפסידה עוד 30 מיליון שקל עם השלמת העסקה ו-10 מיליון שקל נוספים בהתאם לצרכי הרשת.

המכירה מגיעה כשנתיים לאחר שרמי שביט, בעל השליטה בקבוצת המשביר, רכש את אופיס דיפו ישראל מידי הרשת העולמית תמורת 178.6 מיליון שקל. מאז, הרשת סבלה מהפסדים תפעוליים ושביט נאלץ להזרים לה הון. הרשת גם הכבידה על תוצאות קבוצת המשביר כולה, ואף נכללה בנימוקי חברת הדירוג מעלות להורדת דירוג מ-BBB ל-BB – מהלך שביצעה חברת הדירוג ביום חמישי האחרון.

 

רמי שביט. קבוצת המשביר סיכמה על מכירת הרשת תמורת שקל אחד רמי שביט. קבוצת המשביר סיכמה על מכירת הרשת תמורת שקל אחד צילום: לם וליץ

 

כעת תמתין העסקה לאישורים הרגולטוריים הנדרשים, לרבות אישור אופיס דיפו העולמית והבנקים המלווים של הרשת. בינתיים גם הספיקה המשביר לתבוע את הרשת העולמית, בדרישה לשיפוי המשביר על ה"טעויות החשבונאיות" שהתגלו באופיס דיפו לאחר הרכישה – תביעה שעדיין עומדת בבית המשפט.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x