$
פרסום ושיווק

זעזוע בחדשות ערוץ 10: אורי רוזן, ממלא מקום המנכ"ל, התפטר מתפקידו

רוזן החליף את ראודור בנזימן שהתפטר מתפקיד המנכ"ל לפני כשנה; ההערכות הן שרוזן התפטר על רקע אי הסכמות עם נציגי בעל המניות הדומיננטי, רון לאודר, והיו"ר אבי בלשניקוב

שלי פריצקר 12:3102.11.12

אורי רוזן, ששימש כממלא מקום מנכ"ל חדשות ערוץ 10 זה יותר משנה, הגיש אתמול (ה') לדירקטוריון את התפטרותו מהתפקיד. ביום ראשון יתכנס הדירקטוריון על מנת למנות ממלא מקום זמני במקומו, וזאת עד מינוי מנכ"ל קבוע.

 

ההערכות הן שרוזן התפטר על רקע אי הסכמות עם נציגיו של בעל המניות הדומיננטי בערוץ, רון לאודר, יו"ר הדירקטוריון, אבי בלשניקוב, ויו"ר ועדת הכספים של הדירקטוריון, מיכל גרייבסקי, וזאת בנוגע לאופן ניהול חדשות ערוץ 10. לאחרונה התפרסם כי בערוץ מנסים למצוא מחליף לרוזן ולמנות מנכ"ל קבוע.

 

 

 

רוזן החל למלא את התפקיד בספטמבר 2011, אז התפטר ראודור בנזימן מהתפקיד בעקבות פרשת ההתנצלות בפני המיליארדר שלדון אדלסון על תחקיר ששודר בעניינו במהדורת "השבוע" ששודרה בימי שישי.

 

במהלך התקופה שמילא את תפקיד המנכ"ל נאלץ רוזן לבצע ארבעה גלי קיצוצים, שכללו פיטורי עשרות עובדים, קיצוצי שכר למגישים הבכירים, עיכובי משכורות, וביטול "השבוע", לאחר שכבר תוכנן פורמט חדש בהגשת אלון בן-דוד ועמנואל רוזן. לפני כשנה החל לתכנן את בניית האולפן החדש של מהדורת חדשות 10 בנווה-אילן, מהלך שנעצר עם פרוץ משבר ערוץ 10 בסוף 2011.

 

"לא חסרו לי צרות"

 

במייל ששלח רוזן לעובדים כתב כי "אחרי התלבטות לא קלה בימים האחרונים, החלטתי לסיים את תפקידי כמנכ"ל חדשות 10. אנחנו נמצאים (כמו תמיד) בימים סוערים של חוסר ודאות, אבל אני אופטימי מאד לגבי המשך קיום הערוץ. אני באמת מאמין שלמרות כל הציניות, אנחנו עדיין חיים במדינה דמוקרטית ואיש לא יעז לסגור ערוץ טלוויזיה וחברת חדשות בועטת, בטח לא רגע לפני בחירות לכנסת.כמנהל לא היו חסרים לי צרות, קיצוצים, משברים ואתגרים - נראה לי שביום אחד פה יש יותר כאלה מאשר בשנה של חברה נורמלית".

 

 

הפגנה של עובדי הערוץ. "ימים של חוסר ודאות" הפגנה של עובדי הערוץ. "ימים של חוסר ודאות" צילום: מיקי אלון

 

רוזן הצטרף לחדשות 10 לפני חמש שנים לאחר ששימש ראש מערכת החדשות של העיתון מעריב. הוא שימש כמנהל הפיתוח וכסמנכ"ל. בין השאר נטל חלק בפיתוח תוכנית התחקירים "המקור" ורצועת הלילה של הערוץ, שכוללת את התוכניות לילה כלכלי וצינור לילה, ובבחירת הדור החדש של מגישי המהדורה המרכזית, תמר איש-שלום וגיא זהר.

 

יואב הלדמן, מנכ״ל ערוץ 10 מסר בתגובה כי ״לנהל חברה כמו חדשות 10, שנמצאת בעת ובעונה אחת גם בעין הציבורית וגם בעין הסערה, זה אתגר לא פשוט. רוזן היה שותף שלי לדרך והוא הצליח להוביל את חדשות 10 בתקופה קשה ומאתגרת. באופן אישי צר לי על ההחלטה שקיבל״.

 

בלשניקוב אמר כי ״רוזן התגייס ולקח על עצמו למלא בפועל את תפקיד המנכ״ל בתקופה מאתגרת ביותר ועל כך נתונה לו גם תודתנו וגם תודת ציבור הצופים״.

 

מוועד העובדים של חדשות 10 נמסר כי "אנו סבורים שרוזן התמודד בגבורה עם הסערה שפקדה את החברה לאורך השנה האחרונה. בעיקר הקפיד על עצמאותה של חברת החדשות ועל הדיפת לחצים חיצוניים שהיא התנאי המרכזי לתפקוד של גוף עיתונאי בעל זכות קיום. אנו קוראים לחברי הדירקטוריון של הערוץ לפעול בהקדם למינוי מנכ"ל בלתי תלוי, עצמאי וחופשי. אנו תומכים בהצעה שהעלה בעבר בלשניקוב למינוי ועדת איתור מקצועית שהמלצותיה יתקבלו מראש על ידי בעלי המניות". ביום ראשון הקרוב יכנס הוועד את העובדים לאסיפה כללית מיוחדת.

 

בשנה האחרונה נלחם ערוץ 10 על מנת להשיג דחיית חובות. בימים הקרובים הוועדה שמינה שר האוצר, יובל שטייניץ, להגיש את המלצותיה לגבי הסדר אפשרי. בראש הוועדה עומד מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אראל לוקר.

 

אתמול הודיע מנכ"ל ערוץ 10, יואב הלדמן, לעובדים כי בעקבות העיכוב בהסכם עם האוצר, לאודר מעכב את הזרמת הכספים ויש חשש כי המשכורות לא יועברו בזמן. הלדמן הביע תקווה שהאוצר יגיש את מסקנותיו בהקדם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x