• תפריט
פרסום ושיווק

"רשת" תפתח פורמטים חדשים עם תאגיד המדיה הבינלאומי itv

היעד הוא לפתח ולהפיק כ-5 פורמטים בשנת הפעילות הראשונה. המיזם המשותף ינוהל מישראל בשיתוף צמוד מול הזרועות של itv ובעיקר מול אולפני התאגיד בארה"ב

כתב כלכליסט 14:2526.07.12
זכיינית ערוץ 2 "רשת", חתמה על הסכם עקרונות עם תאגיד המדיה הבינלאומי itv להקמת גוף שמטרתו השקעה בפיתוח והפקה של פורמטים ישראלים. הפורמטים מיועדים לשימוש על ידי שתי החברות, "רשת ו-itv, כמו גם להפצתם לחברות טלוויזיה אחרות בעולם.

 

ארז בן הרוש, מנהל התוכניות של רשת ארז בן הרוש, מנהל התוכניות של רשת צילום: ינאי יחיאל

במסגרת ההסכם, "רשת" ו-itv התחייבו להשקיע במיזם המשותף, באופן שווה, משאבים כספיים לשם פיתוח והפקת הפורמטים עליהם יחליטו שני הצדדים.

 

המיזם המשותף ינוהל מישראל בשיתוף צמוד מול הזרועות של itv ובעיקר מול itv STUDIOS בארה"ב. החברות כבר בוחנות מספר פרויקטים שייכנסו לתהליך פיתוח. היעד הוא לפתח ולהפיק כ-5 פורמטים בשנת הפעילות הראשונה.

 

בנוסף להקמת המיזם המשותף, ההסכם בין "רשת" לבין itv מתייחס גם לזכות הראשונית שמתאפשרת ל"רשת" לכלל הפורמטים הטלוויזיוניים של itv בישראל, כאלה שנמצאים בבעלות ובהפצת itv , ולהיפך, ל-itv זכות ראשונית בכל הפרויקטים של "רשת". כל זאת, בנוסף לזכות הראשונית שיש ל"רשת" בישראל לכלל הפורמטים שמפותחים על ידי הגוף המשותף.

 

המיזם המשותף ינוהל על ידי שרון גלבאום שפאן, מנהלת הפעילות הבינלאומית של "רשת".

 

הקמת המיזם המשותף הוא חלק מהאסטרטגיה של "רשת" לחדור לשווקים הבינלאומיים ולהרחיב את פעילות התוכן שלה מעבר למסך ערוץ 2 . הסכם זה, שנחתם לראשונה בין גוף טלוויזיוני ענק, לבין זכיין טלוויזיה ישראלי הינו הסנונית הראשונה לפעילויות רבות מתוכננות על ידי "רשת" בזירה הבינלאומית.

 

itv נמצאת בבעלות ITV PLC חברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסה של לונדון. החברה ששוויה נאמד בכ- 2.8 מיליארד פאונד פועלת באמצעות שלוש זרועות עיקריות: itv Studios, שבבעלותן חברות הפקה באנגליה, ארה"ב, גרמניה, צרפת, אוסטרליה ושבדיה; 4 ערוצי השידור, בהם גם ITV1 , הערוץ המסחרי המוביל באנגליה שהשיק פורמטים מצליחים בהם "אקס פקטור" ו"פופ איידול", וזרוע ההפצה של itv העוסקת בשיווק והפצה של תוכניות טלוויזיה, פורמטים ומוצרים נלווים שמפותחים, מופקים ומשודרים על ידי itv וחברות הבת שלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x