$
פרסום ושיווק

חם ברשת ב': מנחם בן לא יגיש מחר את "סדר יום"

בזמן הפסקת הפרסומות של התוכנית היום, גער בן במגישה קרן נויבך שאם היא לא מסוגלת לשבת לצידו שתיקח החלטה ותצא מהאולפן. הבוקר המשיכה המחאה מול אולפני "קול ישראל" נגד החלטת רשות השידור לצרף את בן לתוכנית

שלי פריצקר 20:4623.07.12

"פיצוץ" בתוכנית "סדר יום" ברשת ב'. מנחם בן, שהונחת רק אתמול כמגיש לצידה של קרן נויבך, התפרץ על המגישה הוותיקה בזמן הפסקת הפרסומות וגער בה שאם היא לא מסוגלת לשבת לצידו שתיקח החלטה מוסרית ותצא מהאולפן. בשעות הערב יצאה הודעה כי בן לא ישתתף בתוכנית שתשודר מחר, אך לא היה ברור האם מדובר במקרה חד פעמי או החלטה קבועה.

 

עם זאת, בן הודיע לאחר מכן בחדשות ערוץ 2: "לפי מיטב הערכתי שידרתי היום את המשדר האחרון שלי. אולי אני טיפוס בעייתי מבחינת הרדיו הממלכתי". ברשות השידור מתעקשים כי מלכתחילה לא היה אמור בן להגיש מחר את התוכנית כי הוא מגיש עם קרן. "מחר תגיש דוידוב עם מנחה אורח ובחמישי קרן עם מנחם. אין כל שינוי בהחלטה והיא עדיין תקפה", נמסר.

 

קרן נויבך קרן נויבך צילום: יוסי מימוני

 

לדברי גורמים באולפן, בשעות הצהריים הלין בן על כך שהוא לא מקבל מספיק ביטוי ורצה זמן שידור נוסף. לדברי אותם גורמים הוא חשב שהדבר נעשה בכוונה, אולם הסבירו לו כי יש אילוצי זמן בתוכנית.

 

מחר כאמור (ג') תגיש את התוכנית ענת דוידוב שמחליפה באופן קבוע את נויבך בימי שלישי. 

 

הבוקר המשיכה המחאה נגד החלטת הנהלת רשות השידור לצרף את בן לתוכנית, וכ-20 עיתונאים ופעילים חברתיים הפגינו מול אולפני "קול ישראל" בתל אביב.

 

כזכור ביום חמישי האחרון החליטה הנהלת רשות השידור להציב לצידה של נויבך מגיש מתחלף "שיאזן" את תכניה, זאת מבלי שהיתה שותפה בתהליך. נויבך ידועה בקו החברתי-נשכני שלה ולפי גורמים ברשות השידור, מנהליה שואפים להתאים את הקו המערכתי להשקפותיו של השר הממונה על רשות השידור, ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

מרשות השידור נמסר: "מצער שאנשים המדברים בשם חופש הביטוי אינם מסוגלים לקבל דעות משלהם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x