$
פרסום ושיווק

מחלבות רמת הגולן במו"מ לייצר חלב טרי לשופרסל ולמגה

בכוונת מחלבות רמת הגולן להשיק חלב טרי (כולל חלב מועשר) בתוך כשנה וחצי עד שנתיים. נוסף על כך, המחלבות מתכוונות להיכנס לקטגוריות היוגורט והגבינות

אורנה יפת 09:3119.06.12

האם מחלבות רמת הגולן בדרך לחולל מהפכה בשוק החלב הטרי ולהפוך ליצרנית הראשונה של מותג פרטי? ל"כלכליסט" נודע כי המחלבות, המשווקות כיום רק חלב עמיד, נמצאות במו"מ ממושך עם שופרסל ומגה למכירת חלב טרי כמותג פרטי. שולי שגב, מנכ"ל מחלבות רמת הגולן, אישר את הדברים והוסיף כי "עוד לא הגענו איתן להבנות, אבל מדובר במו"מ קונקרטי. יש הרבה בעיות מסחריות קשות, אבל המו"מ נמשך".

 

בכוונת מחלבות רמת הגולן להשיק חלב טרי (כולל חלב מועשר) בתוך כשנה וחצי עד שנתיים. נוסף על כך, המחלבות מתכוונות להיכנס לקטגוריות היוגורט והגבינות, ואף קיימו מגעים לשיתוף פעולה עם מחלבות גד ומחלבות השומרון, כדי לזרז את הכניסה לתחומים אלה. "רכשנו שטח נוסף של 8 דונמים בצמוד למחלבה הקיימת כדי להיכנס לתחומי היוגורט והגבינות ב־2013", ציין שגב. "נכון להיום, אנחנו מייצרים חלב הרים עמיד. בחודשים הקרובים נשיק חלב עמיד נטול לקטוז (לתנובה יש חלב דל לקטוז - א"י), חלב הרים עם פי שלושה אומגה 3 ושוקו עמיד".

 

מחלבות רמת הגולן מחלבות רמת הגולן צילום: סטודיו דן אלכסנדר

 

מחלבות רמת הגולן, שמכירותיהן עומדות על כ־75 מיליון שקל בשנה, השקיעו 15 מיליון שקל בכניסה לתחומים החדשים. בקו הייצור החדש של החלב העמיד, שבו הושקעו 8 מיליון שקל, ניתן לייצר גם חלב טרי - מה שמעיד על כוונת המחלבות להתחרות בקרוב בתנובה שמחזיקה בכ־70% מקטגוריית החלב הטרי. "לא בכדי הבאנו מכונה שיודעת להכין את שני סוגי החלב", הצהיר אתמול שגב.

 

ישראל מייצרת 1.3 מיליארד ליטר חלב בשנה, מהם 400 מיליון ליטר חלב לשתייה - ומתוכם 16 מיליון ליטר חלב עמיד.

 

השליטה במחלבות רמת הגולן היתה בעבר בידי טרה, תנובה ושטראוס. לאחר התערבות הממונה על הגבלים עסקיים ב־2009 הועברה הבעלות לקיבוצים אורטל, עין זיוון, גדות ושמיר (92%), ולשר לשעבר רפי איתן (8%).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x