שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי ל"כלכליסט" קמפיינים לתחליפי חלב עברו לאישור משרד הבריאות

הרשות השנייה הבהירה לזכייניות ערוץ 2 ו־10 שלא יוכלו עוד לאשר בעצמן קמפיינים לפורמולות. הפרסומת לנוטרילון חזרה למסך אחרי חודשיים

אורנה יפת 07:0402.04.12

חברת טבע חזרה לפרסם בטלוויזיה את תחליף החלב נוטרילון, לאחר שמתחריה פנו לרשות השנייה וגרמו להפסקת הקמפיין הקודם. ל"כלכליסט" נודע כי טבע ביצעה בסרטון תיקונים כפי שנדרשה על ידי משרד הבריאות והרשות השנייה. במוצאי שבת חזר המוצר למסך לאחר הפסקה של חודשיים.

 

מאז שעלה

הסרטון המקורי של נוטרילון התקבלו ברשות תלונות על כך שטבע טוענת בפרסומת כי נוטרילון תורם לחיזוק המערכת החיסונית. יצוין כי גם למתחרות הצהרות דומות באשר למוצריהן, אך בעקבות התלונות החליטו ברשות להעביר את הפרסומת לבחינת משרד הבריאות, שהביע הסתייגות מנוסח הפרסומת ודרש מטבע לתקנה.

 

בנוסח המתוקן מופיעה תוספת ולפיה תרומת נוטרילון למערכת החיסונית "הוכחה מחקרית", וכן הבהרה שלפיה כל אם רשאית להחליט מתי לעבור להזין את התינוק שלה בתחליף חלב. התוספת האחרונה נדרשה לאור תלונה כי התינוק שהופיע בפרסומת המקורית היה "קטן מדי" ועודד אמהות, לכאורה, להשתמש בתחליפי חלב בשלב מוקדם.

 

כך למעשה נוצר תקדים, לפיו משרד הבריאות נדרש לאשר מראש כל קמפיין לתחליף חלב אם. "בעבר היחידים שאישרו פרסומות כאלה היו הזכייניות, אבל מאז הפרסומת של נוטרילון הרשות והזכייניות נדרשות לקבל אישור מראש ממשרד הבריאות", מסביר גורם בטבע ישראל. במכתב שהעבירה הרשות השנייה לזכייניות הבהירה הרשות כי בשל פניות שקיבלה בנוגע לתכנים של פרסומת לתחליפי חלב, הן לא יוכלו עוד לאשר בעצמן את הפרסומות האלה אלא יידרשו להעבירן לרשות השנייה, שתאשר אותן לאחר התייעצות עם משרד הבריאות: "הרשות תקיים קשר עם נציגי המשרד בעת אישור התשדירים לשם קבלת עמדתם בנוגע לסוגיות שיעלו בהליך האישור. כן תיוועץ הרשות ברופא מומחה מטעמה".

 

הרשות השנייה בתגובה: "הרשות היא הגורם המאשר פרסומות. בהתאם לכללים, הרשות מתייעצת עם הגורמים המקצועיים הרלבנטיים, לפי הצורך. לאחרונה הבהירה הרשות לכל הגורמים הרלבנטיים שפרסומות לתחליפי חלב יש להעביר לאישור הרשות מראש, לאחר קבלת עמדתו המקצועית של משרד הבריאות לפי העניין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x