$
פרסום ושיווק

נתניהו הורה לנאמן לדחות בשבועיים את הדיון על ערוץ 10

ועדת השרים לענייני חקיקה אמורה היתה לדון היום בהצעת החוק של הח"כים כבל ושי להמיר את החובות של ערוץ 10 למדינה בהפקות תוכן מסוגה עילית; השר יעלון: "לא אוכל לתת את ידי לצעדים שיובילו לסגירת ערוץ 10"

שלי פריצקר 12:1215.01.12

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה היום (א') ליו"ר ועדת השרים לענייני חקיקה, שר המשפטים יעקב נאמן, לדחות בשבועיים את הדיון שהיה אמור להתקיים היום בעניין ערוץ 10.

 

היום (א') אמורה היתה ועדת השרים לענייני חקיקה לדון בהצעת החוק של חברי הכנסת איתן כבל ונחמן שי להמיר

את החובות של ערוץ 10 למדינה בהפקות תוכן מסוגה עילית.

  

יעלון: "על הממשלה למצוא פתרון"

 

"לא אוכל לתת את ידי לצעדים שיובילו לסגירתו של ערוץ 10". כך אמר הבוקר השר משה (בוגי) יעלון. "מחובתנו כממשלה להוביל לפתרון הסוגייה על מנת שהערוץ יוכל להמשיך לשדר, ולא לפעול לסגירתו".

 

בקשת הערוץ לדחות בשנה את תשלום החובות בהיקף 60 מיליון שקל נדחתה בוועדת הכלכלה. זיכיון השידור של הערוץ מסתיים ב-27 בינואר, וטרם נמצא פתרון שיאפשר את המשך שידוריו. הצעת החוק היא אולי גלגל ההצלה האחרון.

 

"הפסקת פעילותו של ערוץ שידור כל כך מרכזי בתקופת שלטונה של ממשלת הליכוד, תיזכר לדיראון עולם ותיחשב לאקט פוליטי בוטה ובלתי ראוי. הליכוד היא תנועה פלורליסטית שמאגדת בתוכה מגוון דעות ומעודדת ויכוח פנימי, ופעולה שלנו לסגירתו של ערוץ 10 גם מנוגדת לרוח התנועה וגם תפגע בדמוקרטיה הישראלית ובזכותו של הציבור לדעת", אומר השר יעלון.

 

יעלון הוסיף, כי "אין ספק כי בעלי הערוץ ומנהליו מחויבים בחשבון נפש נוקב נוכח הבאת הערוץ לשוקת שבורה כלכלית, אך אנו, כממשלה, מחויבים לנהוג כמבוגר האחראי בפרשה ולא כסוגרי חשבונות, וכמי שטובת הציבור לנגד עינינו קודם כל ולפני הכול, עלינו לדאוג שהשיח התקשורתי הפלורליסטי יימשך במלוא עוזו.

 

"בנוסף, עלינו לזכור כי אם ייסגר הערוץ יפוטרו מאות עובדים, בעלי משפחות, שזו פרנסתם וזה מטה לחמם. זו עלולה להיות פגיעה קשה גם באלפי משפחות באופן עקיף וזו מציאות שאיש מאיתנו, מן הסתם, אינו מעוניין בה. לכן עלינו להפעיל היגיון ושכל ישר, ולמצוא ביחד עם בעלי הערוץ וראשיו פיתרון הולם לטובת המשך פעילותו של ערוץ 10".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x