$
פרסום ושיווק

נחתמה העסקה: קבוצת גוטקס קנתה את גאפ ב-40 מיליון שקל

קבוצת גוטקס, יבואנית זארה ישראל שבבעלות ג'ואי שוובל, רכשה את מותג האופנה גאפ מאלביט הדמיה. עבור חמש חנויות שמפעיל המותג האמריקאי שילמה גוטקס כ-26 מיליון שקל ועבור המלאי כ-14 מיליון שקל

אורנה יפת 09:0010.01.12

נחתמה עיסקת גאפ וזארה. קבוצת גוטקס, יבואנית זארה ישראל שבבעלות ג'ואי שוובל, רכשה את מותג האופנה גאפ מאלביט הדמיה בתמורה לכ-40 מיליון שקל. עבור חמש חנויות שמפעיל המותג האמריקאי שילמה גוטקס כ-26 מיליון שקל ועבור המלאי כ-14 מיליון שקל נוספים. קבוצת גוטקס היא זכיינית

של קונצרן אינדיטקס הספרדי ומפעילה בישראל את הרשתות זארה, פול אנד בר, ברשקה וחנות של מסימו דוטי.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר ירון כרמון, מנכ"ל אלביט מסחר וקמעונאות, כי "אלביט השקיעה במותג גאפ, בעיקר בהקמה של הסניפים בעלות ממוצעת של 20 מיליון שקל, והעיסקה מתבצעת בתמורה ל-40 מיליון שקל". כרמון הגיע לאלביט קמעונאות ומסחר לפני מספר חודשים במטרה להבריא את החברה.

 

העסקה צפויה להסגר במהלך חודש פברואר 2012, והינה כפופה לאישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים, וכן השלמת מספר תנאים מתלים נוספים לסגירת העסקה.

 

אלביט הדמיה תמשיך להחזיק ולנהל את פעילות הקמעונאות של המותג MANGO בישראל. יש לציין כי במהלך החודשים האחרונים חל שיפור משמעותי בתוצאות הכספיות המיוחסות לפעילות מותג זה, אשר מופץ ב- 25 חנויות.

 

גאפ ומנגו עומדות למכירה מאז שנת 2010 ומשאים ומתנים שהתקיימו בעבר עם קסטרו, גאון אחזקות, המשביר לצרכן ואחרים לא צלחו. את הסיבה למכירת המותג מסביר כרמון בעובדה שאלביט הדמיה אינה מעוניינת להשקיע משאבים כלכליים בחברה. "בחמש חנויות אני יכול להעביר את גאפ בשנת 2012 לאיזון, אבל כדי להביא אותה לרווחיות צריך השקעות הון עצמי משמעותיות שבשלב זה לאלביט הדמיה אין רצון להשקיע".

 

החטיבה הקמעונאית של אלביט הדמיה עדיין מפסידה כסף. בשנת 2010 הפסידה, לדברי כרמון, 22 מיליון שקל. "בשנת 2012 היא תתאזן ותרוויח וההפסדים יצומצמו". 

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x