$
פרסום ושיווק

בלעדי ל"כלכליסט": זארה ישראל במו"מ מתקדם לרכישת פעילות גאפ מאלביט הדמיה

היקף פעילותה של גאפ מוערך ב־80 מיליון שקל בשנה בלבד. בענף מעריכים כי המהלך יוביל להגדלה משמעותית במספר החנויות של גאפ

גיל קליאן 07:0203.01.12

זארה ישראל של ג'ואי שוובל מנהלת משא ומתן מתקדם לרכישת פעילות גאפ בישראל, כך נודע ל"כלכליסט". הפעילות מנוהלת כיום כחלק מחטיבת קמעונאות האופנה של אלביט הדמיה הנמצאת בשליטת מוטי זיסר, ועד כה לא הצליחה להתרומם ולהוות גורם מרכזי בשוק האופנה בישראל. פעילות גאפ עומדת למכירה

זה זמן רב והתעניינו בה גורמים רבים בשוק, אך עד כה הדברים לא הבשילו לכדי עסקה. בנוגע למשא ומתן עם זארה נראה כי המגעים בין הצדדים נמצאים בשלב מתקדם יותר מהמגעים שהיו עד כה.

 

אם אכן יבשילו המגעים לכדי עסקה, תמצא את עצמה זארה ישראל מרכזת כמות גדולה של מותגים בינלאומיים - בראשם זארה, ברשקה וגאפ - כאשר לא מן הנמנע כי עסקי הקבוצה יתרחבו בעתיד למותגים נוספים של גאפ או זארה כמו בננה רפאבליק או אולד נייבי. כמו כן, מיזוג בין שני המותגים הבינלאומיים ימשיך את מגמת הקונסולידציה בענף. כפי שנכתב ב"כלכליסט", רכישת כלל תעשיות על ידי משפחת לבנת מעמידה על הפרק מיזוג בין גולף ל־H&O, מיזוג שאם יקרה ייצור ענקית אופנה מקומית עם היקף מכירות של יותר ממיליארד שקל.

 

ויתרה על התרחבות

 

כעת לגאפ אין מכירות משמעותיות בישראל, והיקף פעילותה מוערך בענף ב־80 מיליון שקל בשנה. הפעילות של גאפ בישראל הושקה באוגוסט 2009, כשעד כה נפתחו חמש חנויות למותג. כמו כן באחרונה ויתרה גאפ על התרחבות, ולאחר שניהלה משא ומתן לפתיחת חנויות נוספות בקריון בקריות וכן בקניון הגדול בפתח תקווה, נסוגה גאפ בדקה ה־90 מפתיחת החנויות והעדיפה כנראה להמתין לקונה. על היקף המכירות של הרשת אמר ל"כלכליסט" בכיר בענף האופנה כי "אלה מספרים מצחיקים. מעבר לזה שזה ניהול כושל, אלה גם מותגים כושלים ברמה העולמית. גם גאפ וגם מנגו. הם מוכרים בארץ יותר יקר מחו"ל אפילו שבארה"ב הם ממוצבים לעשירונים תחתונים".

 

תחת ניהולה של זארה מעריכים בענף כי היקף המכירות של גאפ יצמח משמעותית, כמו גם מספר החנויות. המתחרים הגדולים של החברות מעריכים כי גאפ יכולה להגיע ל־15 סניפים בישראל, וזאת ללא כניסה של מותגים נוספים של ענקית האופנה הבינלאומית.

 

כמו כן הקבוצה הממוזגת תזכה לתשומת לב מיוחדת מצד הקניונים, שכן גם חנויות גאפ וגם חנויות זארה הן צרכניות גדולות של שטחי מסחר.

 

מנגו על הדרך

 

אלביט הדמיה של מוטי זיסר מפעילה כחלק מעסקי האופנה שלה גם את רשת מנגו ואת פעילות הג'ינסים של המותג ג'י סטאר. כעת לא מן הנמנע כי הרכישה תכלול גם את הרשתות האלה. ההיערכות למכירת עסקי האופנה של החברה כללה גם את החלפת מנכ"ל אלביט מסחר וקמעונאות אריק בן זינו באיש הכספים ירון כרמון. בן זינו הודיע על פרישה באוגוסט האחרון.

 

מאלביט הדמיה נמסר בתגובה: "שנת 2011 הסתיימה במכירות שיא כל הזמנים במותגי האופנה גאפ ומנגו בישראל. במהלך העסקים השוטף של החברה אנו פועלים ובודקים אפשרויות עסקיות שונות, כשיהיה על מה לדווח נודיע".

מזארה נמסר בתגובה: "קבוצת זארה ישראל מקבלת הצעות מהרבה מאוד חברות בינלאומיות בארץ ובחו"ל. מעבר לכך אנו לא מתייחסים לספקולציות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x