$
פרסום ושיווק

אושר סופית: רה"מ יוכל למחוק את חובות התוכן של רשות השידור ל-2011

מדובר בחובות בהיקף כולל של 200 מיליון שקל למפיקים חיצוניים. ההצעה עברה ברוב של 35 חברי כנסת לעומת 18 מתנגדים

שלי פריצקר 15:5327.12.11

מליאת הכנסת אישרה היום (ג') בקריאה שנייה ושלישית כי הממונה על רשות השידור, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יוכל למחוק את חובות רשות השידור למפיקים חיצוניים ב-2011. היקף החובות מוערך ב-200 מיליון שקל.

 

ההצעה תיקון חוק שהוגשה על יו"ר הקואליציה זאב אלקין וציון פניאן

מהליכוד, אושרה לפני שבועיים בממשלה ועברה דיון מזורז בוועדת הכלכלה. ההצעה מאריכה את סמכות השר הממונה על רשות השידור להפחית את מחויבויות התוכן של השידור הציבורי על הפקות קנויות. ההצעה עברה ברוב של 35 חברי כנסת לעומת 18 מתנגדים.

 

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה-הכהן, אמר, "אינני מאושר מהוראה זו, ואין לי אלא להביע צער על העיתוי לתיקון המוצע: בשלהי שנת הכספים. הוועדה גם היתה ערה לביקורת הקשה שנמתחה בדו"ח מבקר המדינה לשנת 2010 בעניין זה. יש לזכור שסעיף זה, כבר מעת חקיקתו בשנת 2006, לקח בחשבון את האפשרות שכל עוד הרפורמה בשידור הציבורי לא תצא לדרך, יהיה צורך בהפחתת המחויבויות בעניין סכומי ההוצאה להפקות מקומיות קנויות. רשות השידור עומדת על סף פשיטת רגל".

 

יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, הגיב לדברי שאמה-הכהן ואמר "עוד מעט לא יהיו שידורי ערוץ 10 ורשות השידור, הייתי שר התקשורת ואני מכיר את הבלגנים של ערוץ 10 ונזפתי בהם, אבל אנחנו הולכים וכורתים את כל ענפי השידור במדינה. לא מובן לי מה הממשלה רוצה. אם הממשלה רוצה לעשות רפורמה היא צריכה להשקיע. בלי שהממשלה תיתן את חלקה, אין רפורמה. בדיוק כמו שעשינו עם אל-על. אלא אם הממשלה אומרת - במקום שנהרוג אותם, ניתן להם למות לבד".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x