$
פרסום ושיווק

מוצרי חלב בפיקוח בעלי כשרות מהודרת יושוו למחירים של מוצרי חלב רגילים

ההוראה של משרד החקלאות הגיעה מתוקף הפיקוח של המשרד על מחירי מוצרי החלב והביצים, וניתנה למרות העלות הגבוהה יותר למחלבות של הכשרות המהודרת

גיל קליאן 09:1615.12.11

בעקבות צו של משרד החקלאות שהופץ למחלבות בסוף נובמבר, המחלבות מעדכנות בימים אלו את המחירונים שלהן לרשתות השיווק, כדי להשוות את מחירי המוצרים המפוקחים שלהן בכל סוגי הכשרויות - כך נודע ל"כלכליסט".

 

הצו משפיע בעיקר על מוצרי חלב בכשרויות מהודרות של העדה החרדית,

שעד כה היו יקרים באגורות אחדות עד עשרות אגורות לעומת המוצרים בעלי הכשרות הרגילה.

 

ההוראה של משרד החקלאות הגיעה מתוקף הפיקוח של המשרד על מחירי מוצרי החלב והביצים, וניתנה למרות העלות הגבוהה יותר למחלבות של הכשרות המהודרת. למעשה, במשרד הכריעו כי המחלבות צריכות לספוג את עלות הכשרות. זאת, כדי למנוע מצב שבו צרכן שמחפש חלב בכשרות רגילה יקנה בטעות מוצר בכשרות מהודרת, ויגלה בקופה כי שילם מעט יותר על מוצר שאמור להיות תחת פיקוח מחירים.

 

ההוראה של משרד החקלאות באה בעקבות מכתב שנשלח למחלבות בחודש אוגוסט האחרון, שבו התריע המשרד כי אין לגבות תוספת מחיר על מוצרים בעלי כשרות מהודרת.

 

במכתבו למחלבות ולרשתות השיווק מחודש אוגוסט כתב המפקח על המחירים במשרד החקלאות, אורי צוק בר, כי "המחירים הקבועים בצו הפיקוח על מחירים ושירותים חלים על כל סוגי המוצרים, בכל סוגי הכשרויות", וזאת למען הסר ספק ולהבהיר באופן ברור כי הוראות החוק הקובע מחירי מקסימום למוצרי חלב בפיקוח אינן מתירות גביית מחיר גבוה יותר - גם כאשר מדובר בכשרות מהודרת. צוק בר הבהיר במכתבו כי מוצרי חלב בכשרויות מהודרות או מיוחדות אינם מהווים חריג לחוק ונחשבים למוצר רגיל. לפי ההגדרה, מוצר חלב רגיל הוא מוצר ללא תוספות מזון או תזונה (כגון ויטמינים, חומרי טעם מיוחדים, תוספי ירק או פרי וכדומה).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x