$
פרסום ושיווק

הציבור כופף את לאומי: הפסיק את פרויקט "שני מיליון סיבות טובות"

בהודעה שפרסם הבנק נמסר: "רצינו בטוב, אך תחת זאת מצאנו את עצמנו בלבה של ביקורת ציבורית". המחאה הציבורית התעוררה לאחר שנודע כי גם תנועת "אם תרצו" משתתפת בפרויקט

פטר קלנר ושלי פריצקר 10:1711.12.11

בנק לאומי החליט להפסיק מיידית את פרויקט "שני מיליון סיבות טובות", זאת על רקע הביקורת הציבורית שנמתחה עליו לאחר שנודע כי גם תנועת "אם תרצו", משתתפת בפרויקט התרומות. הפעילויות שיזמה התנועה בעבר נחשבות לבעלות אופי פוליטי. כך, למשל, היתה התנועה בין מובילי המאבק נגד הקרן

החדשה לישראל, בטענה שארגונים שזכו לתמיכה ממנה היו בעלי השפעה על חיבור דו"ח גולדסטון.

 

"רצינו בטוב, אך תחת זאת מצאנו את עצמנו בלבה של ביקורת ציבורית, שפגעה גם בעמותות. מספר עמותות המשתתפות בפרויקט פנו אלינו באומרן כי האווירה שנוצרה סביב הפרויקט מעיבה עליהן, ואף מזיקה להן", כך נמסר בהודעה שפרסם הבנק.

 

עוד נכתב, כי "כתאגיד הקשוב לדיאלוג עם הציבור הגענו למסקנה כי לעת הזו, המודל שאימצנו לא השיג את מטרתו. כיוון שכך, החלטנו שטוב נעשה אם בשלב זה נפסיק את הפרויקט, ובהמשך נבחן את דרך הפעולה הנכונה להשגת המטרות".

 

במסגרת המהלך הגולשים נקראו להצביע ולהכריע איך יחולקו 2 מיליון השקלים בין 60 עמותות מתוך 139 העמותות שהתמודדו בפרוייקט. מעבר לביקורת על השימוש הציני שנעשה בעמותות לטובת קמפיין שיווקי של בנק לאומי, הצטרפותה של "אם תרצו", עמותה המזוהה עם הימין, עוררה גלי מחאה ברשת ולקוחות רבים איימו לעזוב את הבנק.

 

בנק לאומי הדגיש כי 139 העמותות שפעלו במסגרת הפרויקט לא יסבלו מנזקים. "לכל עמותה יועבר סכום של 10,000 שקלים, שישמש לכיסוי הוצאותיה בפרויקט. את 600 אלף השקלים הנותרים יפנה לאומי למיזמים ולפרויקטים שבהם אנו מעורבים זה מכבר, לקידום החינוך, הקהילה והרווחה בישראל", נמסר מהבנק.

 

בתגובה להודעת בנק לאומי על ביטול פרויקט "שני מיליון סיבות טובות" מוסרת תנועת "אם תרצו" כי:

 

מתנועת אם תרצו נמסר בתגובה: "מסע סתימת הפיות של "שלום עכשיו" עשה את שלו. שוב הוכח שהשמאל הקיצוני מתמחה בסתמית הפיות של כל מי שלא מתיישר עם עמדותיו הסהרוריות. אנו מצרים על כך שבנק לאומי נכנע לאיומים ולסחטנות של "שלום עכשיו", איומים שכתוצאה מהם נפגעו עשרות עמותות חברתיות שעושות עבודת קודש. אנו מודים לעשרות אלפי האנשים שתמכו והובילו את התנועה למקום השני בתחרות".

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x