שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי ל"כלכליסט": האם ביפ חוזר? יס!

חברת הלוויין שוקלת להעלות לאוויר את ערוץ הצחוק של קשת, שירד לפני כשנה מ־HOT

שלי פריצקר 09:2808.12.11

האם ביפ יחזור כערוץ במסגרת yes? חברת הלוויין שוקלת להחזיר לאוויר את ערוץ הצחוק של קשת, אשר נכלל בעבר במסגרת שידורי HOT והורד מהאוויר לפני כשנה. חזרתו של ביפ עלתה בשיחות סגורות בין סמנכ"ל התוכן של yes יונה ויזנטל, לבין יו"ר מועצת הכבלים והלוויין ניצן חן.

 

הכנסת

ביפ ל־yes קשורה למחלוקת בין המועצה לחברת הלוויין, לגבי ההשקעה של yes בערוצים חיצוניים - כלומר, ערוצים שאינם בבעלותה אך משודרים במסגרתה.

 

חברת הלוויין מחויבת להשקיע 50% מתקציב הפקות המקור בערוצים חיצוניים. מאז 2007 ישנה מחלוקת בין המועצה ל־yes סביב ההגדרה מהן "הפקות מקור משודרות". לפי חברת הלוויין, גם הפקה שהועברה לערוץ חיצוני נחשבת להפקת מקור משודרת; לפי המועצה, על yes לשדר את התוכניות בערוצים החיצוניים ולא להיות מעורבת כלל בתהליך ההפקה - בניגוד להתנהלותה בפועל. ב־15 בדצמבר צפוי להתקיים שימוע בעניין. אם תתקבל עמדת המועצה, yes תיאלץ להשקיע בשנתיים הקרובות סכום נוסף של כ־200 מיליון שקל בערוצים החיצוניים. ואולם מדובר במכה לחברות ההפקה הקטנות, שמפיקות תוכניות בודדות ולא ערוצים חיצוניים שלמים. את רוב הערוצים החיצוניים מפיקות חברות גדולות דוגמת ענני תקשורת, קבוצת RGE ודורי מדיה. לדברי גורם בענף, "לא מספיק ששוק ההפקות נמצא במשבר עמוק, עכשיו גם yes לא תוכל להשקיע בו כסף".

 

מ־yes ומקשת לא נמסרה תגובה. ממועצת הכבלים והלוויין נמסר: "מאחר שמדובר בשימוע תלוי ועומד, נתייחס לנושא רק כשהמועצה תקבל החלטה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x