שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי ל"כלכליסט" - חזי בצלאל דורש: 80 מיליון שקל ומיזוג עם רשת

איש העסקים מוכן להשקיע 40 מיליון שקל בערוץ 10, בתנאי שיוסי מימן ורון לאודר ישקיעו כל אחד סכום זהה, ובתנאי שהערוץ יתמזג בעתיד עם רשת

שלי פריצקר 06:5808.12.11

האם איש העסקים חזי בצלאל יציל את ערוץ 10? "לכלכליסט" נודע כי בצלאל מוכן להשקיע 40 מיליון שקל בערוץ, אך הציב שני תנאים: האחד, שכל אחד מהשותפים הנוכחיים בערוץ, יוסי מימן ורון לאודר, ישקיע גם כן 40 מיליון שקל; והשני, שערוץ 10 יתמזג עם זכיינית ערוץ 2 רשת.

 

לפי

הערכות, הסכומים שיזרימו בצלאל, מימן ולאודר, יוכלו לאזן את ערוץ 10 בתקופה הקרובה ולהביא אותו בבטחה לעידן הרישיונות שיחל בינואר 2013. בצלאל מעוניין להבטיח שגם מימן ולאודר יזרימו כסף לערוץ - לאחר שהפסיקו לעשות זאת לפני כמה חודשים וכך נקלע הערוץ לקשיים תזרימיים כבדים.

 

לגבי התנאי השני של בצלאל, ההיגיון העומד מאחורי המיזוג בין ערוץ 10 לרשת טמון בגודלו של שוק הפרסום המקומי שאינו יכול לשאת על כתפיו שלושה ערוצים מסחריים ברישיון (רשת, קשת וערוץ 10). בתנאי השוק הנוכחיים, המיזוג הופך לרלבנטי עוד יותר.

 

הידיעות על המגעים המתקדמים בין בצלאל לערוץ 10 פורסמו לראשונה ב"כלכליסט". לפי גורם המקורב לבצלאל, מדובר בתנאים לא גמישים שכן מבחינתו הם הכרחיים לשם קיומו של הערוץ. "הכדור נמצא במגרש של בעלי המניות", סיכם המקורב.

 

באשר למיזוג בין ערוץ 10 לרשת, נבחנות שתי אופציות: האחת, מיזוג של ערוץ 10 לתוך רשת ומחיקת המותג "ערוץ 10"; והשנייה, מיזוג רשת לתוך ערוץ 10. למרות הפרסומים כי המיזוג קרוב, הרגולטורים טרם נדרשו לדון בעניין, גם לא בפניות לא רשמיות. מהממונה על הגבלים עסקיים נמסר ל"כלכליסט" כי "לא התקבלה שום פנייה שכזו". גם הרשות השנייה עוד לא התבקשה לדון במיזוג.

 

שר התקשורת, משה כחלון, תומך במיזוג. הד להשקפתו אפשר היה לשמוע בכנס אילת לעיתונות שלשום כשאמר: "בין אם מיזוג כזה או אחר יקרה, צריך לזכור שהשוק מוגבל ויש לו תקרת זכוכית".

 

בערוץ 10 כבר נערכים לאפשרות שאף ישראלי לא ירצה להשקיע בערוץ ומחפשים משקיע מארה"ב. מבחינת הערוץ, זו הברירה האחרונה ואם היא לא תסתייע, ערוץ 10 ייסגר. עם זאת, נזכיר כי רק אזרח ישראלי יכול להיות בעל השליטה בערוץ 10.

 

ערוץ 10 נמצא בנקודה קריטית. ינואר 2012 הוא המועד האחרון שבו הזכייניות יכולות להגיש בקשה לרישיון שידור כדי לעבור לשדר ברישיון בינואר 2013. מלבד זאת, ערוץ 10 אמור עד סוף החודש לפרוע את חובותיו למדינה בהיקף של 45 מיליון שקל. הערוץ כבר הודיע שלא יוכל לשלם את החוב במועד, ואם לא יעשה כך, הוא עלול לאבד את הזיכיון. ועדת הכלכלה היתה אמורה להצביע השבוע אם לדחות לערוץ 10 את החובות בשנה, אולם דחתה שוב את הכרעתה.

 

בצלאל, מימן ורשת לא הגיבו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x