$
פרסום ושיווק

ערוץ 10 בקריסה? תראו כמה מקבלים הטאלנטים

גורמים בערוץ 10 מביעים תמיהה על כך שלמרות מצבו של הערוץ ופיטורי 30-50 מעובדיו, עלות השכר החודשית של חמשת הטאלנטים הבכירים בחברת החדשות מגיעה לכחצי מיליון שקל. ערוץ 10: "הנתונים שקריים"

שלי פריצקר 08:3930.11.11

בזמן ש־30 עד 50 מעובדי ערוץ 10 נשלחים הביתה לנוכח מצבו הכלכלי הקשה של הערוץ, ל"כלכליסט" נודע כי עלות השכר של חמשת הטאלנטים הבכירים של חברת החדשות של הערוץ - יעקב אילון, רביב דרוקר, גיא זהר, ירון לונדון ומוטי קירשנבאום - מגיעה ליותר מחצי מיליון שקל בחודש. נוסף על כך,

המנכ"ל לשעבר של חברת החדשות, ראודור בנזימן, נהנה מעלות שכר של 100 אלף שקל בחודש, אף שכבר אינו ממלא את תפקידו מספטמבר. בנזימן התפטר לאחר שסירב לפרסם את ההתנצלות בפני המיליארדר שלדון אדלסון, ואת מקומו ממלא מאז אורי רוזן. על פי ההסכם בין בנזימן לחדשות ערוץ 10, הוא עתיד לקבל את מלוא שכרו למשך חצי שנה לאחר פרישתו.

 

גורמים בערוץ הביעו תמיהה על המשך תשלום משכורות העתק: "כאשר כל חברות הטלוויזיה בוחנות קיצוצים, מתבקש שגם טאלנטים בחדשות 10 יוותרו על משהו. בעיקר לאור המצב הכלכלי היום, ההפסדים של הערוץ וכאשר עתידו אינו ברור".

 

יעקב אילון, הטאלנט הבכיר של חדשות 10 ומגיש המהדורה המרכזית, הוא שיאן השכר עם עלות של כ־140 אלף שקל בחודש. אילון מגיש את המהדורה לבדו ארבע פעמים בשבוע וביום החמישי מגישה את המהדורה תמר איש שלום, המשתכרת סכום נמוך משמעותית.

 

רביב דרוקר, הפרשן, הכתב הבכיר ומגיש תוכנית התחקירים "המקור”, זוכה לעלות שכר של יותר מ־100 אלף שקל בחודש - בדומה לגיא זהר, שהתפטר מהגשת המהדורה של ליל שבת, "השבוע" (גם כן בעקבות פרשת ההתנצלות). זהר ממשיך להגיש את תוכנית האקטואליה "היום שהיה".

 

לונדון וקירשנבאום, המגישים תוכנית חמש פעמים בשבוע, נהנים מעלות שכר חודשית של 80 אלף שקל כל אחד, וזאת לאחר הקיצוץ בשכרם שנעשה לפני כשנתיים. עוד קודם לכן, ב־2008, נדרשו כל הבכירים והטאלנטים לקיצוץ של 12%–25% בשכרם.

 

מאז הוקם ערוץ 10 לפני כעשור הוא לא הגיע לאיזון תקציבי ואת 2011 הוא עתיד לסיים בהפסד של כ־100 מיליון שקל. הבעלים - יוסי מימן, רון לאודר וארנון מילצ'ן - הפסיקו בחודשים האחרונים להזרים כסף לערוץ לאחר שהזרימו לו כ־1.3 מיליארד שקל ב־10 שנים. לערוץ חובות בהיקף של כ־200 מיליון שקל, מהם 60 מיליון שקל חוב למדינה על תמלוגים ודמי זיכיון. לצד זאת, הערוץ עמל על מעבר חברת החדשות לנווה אילן, מהלך בעלות חד־פעמית של כ־20 מיליון שקל ותוספת שנתית של כ־10 מיליון.

 

לפניית "כלכליסט" השיב יורם שכטר, יו"ר דירקטוריון חדשות 10: "לאחר שיאושר תקציב 2012 נתמודד עם השאלה כיצד לבנות את הערוץ לשנה הבאה. לא נרד ברמת הדירקטוריון לרמה של אדם או תוכנית".

 

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "הנתונים שקריים מא' ועד ת'".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x