$
פרסום ושיווק

הייצור של מפעל זרועות ברקן עובר לסין

בעקבות המעבר יפוטרו 50 עובדים, נוסף ל־30 שכבר פוטרו השנה עם העברת קווי הייצור הראשונים

גולן חזני 13:0813.09.11

מפעל זרועות ברקן באזור התעשייה באריאל ייסגר בסוף השנה והייצור יעבור כולו לסין, כך נודע ל"כלכליסט". משמעות הסגירה היא פיטורים של כ־50 עובדי ייצור, חלקם עובדים במפעל קרוב ל־15 שנה, נוסף ל־30 עובדים שפוטרו מתחילת השנה בעקבות העברת מחצית מקווי הייצור לסין. בארץ יישארו בין

30 ל־40 עובדי מטה.

 

העברת קווי הייצור הראשונים לסין נעשתה כדי לבחון את כדאיות המעבר, ובעקבות התוצאות הוחלט להעביר את המפעל כולו. לדברי ליאור ברקן, הבעלים ומנכ"ל המפעל, "הרקע הוא עלויות הייצור הגבוהות בארץ ביחס לסין. רק כך נוכל לשמור על הרמה במחיר שיאפשר לנו לשמר את הלקוחות שלנו. כמעט כל המתחרים עברו לייצר בסין, שם עלויות חומרי הגלם והעבודה זולות בהרבה. מחירי המוצרים הוזלו בעקבות המעבר של המתחרים, ולא יכולנו להישאר תחרותיים".

 

יצוין כי כבר ב־2004 בחנה החברה פתיחת קו ייצור בסין, אבל בחרה בסופו של דבר להרחיב את קו הייצור בישראל בהשקעה של 13.5 מיליון שקל, בנימוק שאיכויות הייצור בסין אינן גבוהות מספיק. "המציאות השתנתה מאז", אמר אתמול ברקן. "איכות העבודה של הסינים השתפרה מאוד. צריך להיות ציוני גדול כדי להמשיך לייצר בארץ".

 

מרבית המפוטרים הם מאריאל והסביבה וחלקם מתגוררים בגוש דן. הייצור יעבור לעיר ליד שנגחאי, שבה נפתחו בשנים האחרונות 50 מפעלים דומים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x