$
פרסום ושיווק

יעקב אילון: "אנחנו מאמינים בגילוי הדעת, שיבהיר שזו הפעם הראשונה והאחרונה"

140 עיתונאים ועובדי חדשות 10 חתמו על גילוי דעת שהועבר לראשי הערוץ ולרשות השנייה, במחאה על ההתנצלות שהוקראה בפני המיליארדר שלדון אדלסון

שלי פריצקר 11:1311.09.11

"אנחנו מאמינים בגילוי הדעת, שיבהיר שזו הפעם הראשונה והאחרונה. אני מקווה שהעניינים יחזרו למסלולם והאמינות תשוקם", כך אמר היום בגלי צה"ל מגיש המהדורה המרכזית של חדשות 10 יעקב אילון בהמשך לפרשת ההתנצלות במהדורת שישי, "השבוע" ושהביאה להתפטרותם של מנכ"ל חברת החדשות ראודור

בנזימן, עורכת המהדורה רותי יובל ולמגיש המהדורה גיא זהר בשידור חי. על גילוי הדעת חתמו 140 עיתונאים ועובדי חדשות 10 ובהם תמר איש-שלום, נדב אייל, אלון בן דוד, דב גילהר וצבי יחזקאלי.

 

בגילוי הדעת שנשלח לבעלי המניות והמנהלים של ערוץ 10 וחדשות 10 ולרשות השנייה נאמר כי "חדשות 10 נהנתה עד היום מחופש עיתונאי יוצא דופן. זו דרכה של החברה, זה האתוס שלה וזו הסיבה שהתפרסמו בה כמה מהתחקירים החשובים של השנים האחרונות. לאכזבתנו הגדולה, הדרך הזו ספגה מכה קשה באירועי הימים האחרונים. נלחמנו על קיום הערוץ הזה ועל חברת החדשות, גם משום שזו פרנסתנו, אבל גם מכיוון שאנחנו חדורי תחושת שליחות לגבי תפקידנו בחברה הישראלית".

 

"חשוב לנו לומר את הדברים הבאים: 1. כלי תקשורת מחויב להתנצל, אם נפלה טעות בשידוריו. 2. אסור שהתנצלות תיכפה על כלי תקשורת. היכולת למתוח ביקורת על גופים ואישים חזקים קשורה קשר ישיר לנכונות להילחם על האמת שלך בבית משפט. 3. אנחנו אסירי תודה לבעלי המניות של הערוץ הזה, שממשיכים לתמוך בו כלכלית. בזכות הגב הרחב שלהם, זו הפעם הראשונה שזה קורה, אבל זו חייבת להיות גם הפעם אחרונה. 4. אנחנו חושבים שאין זכות קיום לערוץ הזה ולחברת החדשות אלא כאשר כל צופה יודע שמה שהוא שומע מאנשי חברת החדשות הוא מה שהם חושבים ולא מה שהונחת עליהם מלמעלה. 5. אנחנו מצפים שכל הגורמים שקשורים לניהול ערוץ 10 - מדירקטוריון חברת החדשות, דרך הנהלת החברה, בעלי המניות ומועצת הרשות השנייה, יבהירו באופן חד משמעי שהחופש עיתונאי של חברת החדשות יישמר ושהמנכ"ל החדש שימונה, ימונה אך ורק על בסיס שיקולים מקצועיים וענייניים.

 

מנכ"ל הרשות השנייה מנשה סמירה אמר בהקשר לפרשה כי "אירועי הימים האחרונים בחדשות 10 ובערוץ 10 מטלטלים את היסודות עליהם מושתת השידור המסחרי ציבורי במתכונתו הקיימת בערוצים 2 ו-10. מחד גיסא עומדים חופש הביטוי, עצמאות העיתונאי, חדשות מהימנות ולא כפויות, חשיבותו של התחקיר וביסוסו וכן מעמדו של העורך הראשי ומאידך גיסא, ניצבת הסכנה בסגירת הערוץ על ידי הפסקת מימונו על ידי בעליו, חשש לסתימת גולל על התחרות בשידורים, ביטול אלטרנטיבה ונטילת יכולת הבחירה של הצופים.

 

"אני ממתין בקוצר רוח לשמוע את קברניטי ערוץ 10 בשימוע שיתקיים ביום שני הקרוב על מנת שיוכלו לפזר את הערפל ולוודא שזהו צל עובר מקרי שאינו מבטא סופה של דרך. הדיון הציבורי יתמקד בשאלה האם נחצה קו והאם אכן הונף הדגל השחור".

 

מחברת החדשות של ערוץ 2 נמסר: "ימים לא קלים עוברים על עמיתינו בחברת החדשות של ערוץ 10. למרות התחרות הנמרצת המתחוללת בינינו, לטובת ציבור הצופים, אנו יודעים להעריך את מקצועיותם, את יושרתם ואת פועלם ככלי תקשורת שקיומו חשוב לדמוקרטיה הישראלית. אנו שולחים להם כתף תומכת ובטוחים שנמשיך לפעול, זה בצד זה, למימוש הערכים של חופש הביטוי וזכות הציבור לדעת, שבגללם בחרנו כולנו לעסוק במקצוע העיתונות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x