$
פרסום ושיווק

מדיצ'י הגיעה לפשרה עם הבנקים וחובותיה ייפרסו

ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת ההסדר עם הפועלים ודיסקונט יוסרו העיקולים שהוטלו על החברה, למעט על בתיהם של הבעלים

מארק שון 09:4016.08.11

שבוע וחצי בלבד לאחר שהוטלו עליה עיקולים בגובה כ־11 מיליון שקל, חברת מדיצ'י הגיעה להסדר פשרה עם הבנקים הפועלים ודיסקונט. מהסדר הפשרה שהגיע לידי "כלכליסט" עולה כי הבנקים יעניקו לחברה הלוואות בגובה החובות, וכן פריסה של החזרי החובות.

 

לפני כשבועיים מצבה של מדיצ'י,

העוסקת בשיווק מוצרי בריאות וחיסונים, נראה בעייתי במיוחד. הבנקים הפועלים ודיסקונט הגישו נגדה תביעות והטילו עיקולים בגובה 6.4 מיליון שקל ו־4.3 מיליון שקל בהתאמה. התביעות הביאו לסיומם מגעים בין הבנקים לבעלי המניות במדיצ'י, שרגא ברוורמן (75%) ויהודית ליבל (25%), שנמשכו מאז יולי בשנה שעברה, שמטרתם היתה להגדיל את בטוחות החברה לאשראי. במרץ האחרון קיבלו הבנקים הבטחה להזרמה של 4 מיליון שקל, מהלך שלא יצא לפועל.

 

כעת הסכם הפשרה אמור להעניק מרווח נשימה לחברה. על פי ההסדר, תקבל מדיצ'י כאמור הלוואות מהבנקים, בעוד שהחזר החובות ייפרס עד סוף 2015. עם זאת, בעלי המניות ייאלצו להחזיר 1.5 מיליון שקל מקרן ההלוואות כבר במהלך 2011. בנוסף, במהלך 2012–2015 ישלמו ברוורמן וליבל 2.28 מיליון שקל מדי שנה בארבעה תשלומים רבעוניים. את הריבית השנתית בגובה 3% הם ישלמו ב־53 תשלומים חודשיים עד דצמבר 2015. מדיצ'י נכנסה לפני שש שנים לשוק תחליפי החלב, ולאחרונה בעלי המניות בה מנהלים משא ומתן עם רמי לוי כדי שישקיע במותג אופטימיל. העסקה הנרקמת עם לוי מצאה ביטוי גם בהסכם עם הבנקים. על פי ההסכם, במקרה שמדיצ'י תקבל מלוי תשלומים שיעלו על חצי מיליון שקל בחודש, יוגדל סכום התשלומים כך שכל תשלום יעמוד על 60% לפחות מהתשלום ששולם על ידי לוי.

 

כמו כן, מרבית העיקולים יוסרו למעט העיקול שהוטל על זכויותיהם של ברוורמן וליבל בקרקע שתשמש כבטוחה לתשלומים. מדובר בשני בתים הנמצאים בבעלותם, האחד בבית יהושע והשני בכפר נטר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x