שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

תוך 4 חודשים צפוי לעלות לאוויר הערוץ הערבי

מועצת הכבלים והלווין אישרה רישיון להפעלת הערוץ לקבוצת "הלא.טי.וי", היחידה שהתמודדה במכרז

שלי פריצקר 15:1601.05.11

מועצת הכבלים והלווין הודיעה היום (א') כי אישרה את הצעת קבוצת הלא.טי.וי להפעלת הערוץ הייעודי בשפה הערבית. הערוץ צפוי לעלות תוך 4 חודשים.

 

במכרז התמודדה קבוצה אחת בלבד שבין חבריה נמנים זכיינית ערוץ 2 רשת (10%), ענני תקשורת (10%), בסאם ג'אבר הבעלים של קבוצת

פנורמה (14.75%) וחברת הפרסום הגדולה במגזר הערבי "סקטורס 3" של מוסא חסדיה(14.75%). מנכ"ל הערוץ יהיה ג'וזף אטרש שהוביל את המכרז. בתפקיד יו"ר הדירקטוריון של הערוץ יהיה ככל הנראה מנכ"ל והבעלים של ענני תקשורת אודי מירון.

 

במסגרת קבלת הרישיון הערוץ קיבל פטור מחדשות בשנתיים הראשונות ולכן מי שיועד לתפקיד מנהל חברת החדשות, סלימאן אלשאפעי יהיה מנהל התוכן של הערוץ.

 

ב-2005 כבר זכתה קבוצת ענני תקשורת במכרז על הערוץ אך לא מימשה את הרישיון כי היו חסרים לה לדבריה השותפים מהמגזר הערבי. לדברי הקבוצה שזכתה עתה במכרז, כעת בשלו תנאי השוק להקמת ערוץ ערבי מסחרי רווחי וזו הזדמנות היסטורית לייצר כלי מדיה ערבי מקומי שיספק אלטרנטיבה לערוצי הלוויין הערביים.

 

תוכנית ההשקעה של קבוצת "הלא טי.וי" בהפקות מקור תעמוד בשנתיים הראשונות על 4 מיליון שקלים כל שנה. בשנה השלישית יגדל סך ההשקעה לכדי 6 מיליון שקלים. בשנה הרביעית יתייצב שיעור ההשקעה על 8 מיליון שקלים עם התחייבות לתוספת של 10% בכל שנה.

 

הערוץ מיועד להיקלט בצלחות הלווין החל מיום השידורים הראשון על מנת לאפשר את קליטת שידורי הערוץ גם במדינות ערב השכנות. כמו כן, יו"ר המועצה ניצן חן הבטיח לפעול מול חברות הוט ויס לצורך הקצאת אפיק שידור אטרקטיבי עבור הערוץ הייעודי בממירי הכבלים והלווין. בעתיד גם צפוי הערוץ לעלות על הממיר הדיגיטלי עידן פלוס (DTT).

 

בעלי מניות נוספים בקבוצה שתפעיל את הערוץ: רנד חברה לשירותי רווחה (14.75%), לב הגליל תחבורה ורכב (14.75%), ביסאן תקשורת, הפקות וייעוץ בניהולו של ג'עפר פרח (8.5%), ניוסאונד אינטראקטיב (5%) וכן שלושה יחידים: רן אדליסט, ג'עפר פרח ועמי הולנדר שמחזיקים ב-2.5% כל אחד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x