$
פרסום ושיווק

בלעדי ל"כלכליסט": ניופאן במו"מ מתקדם לרכישת מיני ליין

יבואנית החשמל בדרך לרכוש 83% מבעלת השליטה ברשת א.ל.מ, לפיו שווי של 190–200 מיליון שקל. זהו תג מחיר דומה לזה שהציעה אלקטרה צריכה בעסקה שנדחתה על ידי הממונה על הגבלים לפני כשנה

גולן חזני 07:1512.04.11

בדרך לדואפול בשוק מכשירי החשמל בישראל? יבואנית מוצרי החשמל ניופאן שבשליטת צביקה גיור מקיימת מגעים לרכישת חברת מיני ליין, בעלת השליטה ברשת החשמל א.ל.מ - כך נודע ל"כלכליסט". על פי המגעים בין הצדדים, עשויה ניופאן לרכוש את אחזקותיו של בעל השליטה במיני ליין יצחק פורת (83%) ב־190- 200 מיליון שקל - המחיר שבו היתה אמורה אלקטרה צריכה לרכוש את מניות החברה לפני כשנה. זהו תג מחיר שדומה לשווי השוק של החברה. כתוצאה מהעסקה, צפוי פורת לזכות בפרמיית שליטה נאה של כ־30 מיליון שקל, כ־22% מעל שווי אחזקותיו.

 

עסקת המכירה של מיני ליין לאלקטרה לא יצאה בסופו של דבר לפועל. הממונה על הגבלים עסקיים דאז רונית קן דחתה את אישורה והבהירה לאלקטרה כי המיזוג בעייתי. בשנה האחרונה בחנה גם חברת קריסטל מוצרי צריכה את רכישתה של מיני ליין, אך המגעים בין הצדדים לא הבשילו למשא ומתן מחייב.

 

 

קבוצת ניופאן הנה היבואנית הגדולה בישראל של מוצרי חשמל, אלקטרוניקה, מחשבים וסלולר. הקבוצה מייצגת מותגים בינלאומיים מובילים כגון טושיבה והייר, מעסיקה כ־500 עובדים ומחזור פעילותה השנתי מסתכם בכ־900 מיליון שקל.

 

רכישת מיני ליין על ידי הקבוצה תאפשר לניופאן להעמיק את חדירתה לתחום רשתות השיווק של מוצרי החשמל ולהפוך

לחברה השנייה בגודלה בתחום לאחר אלקטרה צריכה. בעבר ביצעה החברה מספר צעדים במישור זה, כאשר רכשה בנובמבר 2009 26% מפעילות רשת בסט ביי וביג בוקס מפישמן רשתות לפי שווי של 80 מיליון שקל עם אופציה להגדיל את חלקה ל־50% - אופציה שאותה מימשה כבר.

 

אם תמומש העסקה, תזכה ניופאן - בנוסף לחנויות ניופאן וניופאן עודפים ולשליש ממניות רשת חשמל סיטונאי של אבי סופר, ו־17 חנויות בסט־ביי - גם לחיזוק של 31 חנויות א.ל.מ.

 

מיני ליין נוסדה ב־1981 ופרט לאחזקותיה בא.ל.מ עוסקת גם ביבוא ובמתן שירות למוצרי חשמל ביתיים. מיניליין סיימה את 2010 ברווח של כ־20 מיליון שקל לעומת 44 מיליון שקל ב־2009, כשהוצאות המימון בשל ירידת שער הדולר פגעו בתוצאותיה. בשורת ההכנסות רשמה החברה מחזור של 719 מיליון שקל לעומת 725 מיליון שקל ב־2009.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x