שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי ל"כלכליסט": קבוצת המשביר רוצה את בניין קולנוע "מקסים" בתל אביב

המשנה למנכ"ל המשביר ניסים חסן אישר כי החברה במו"מ מתקדם לשכירת הבניין. משה גולברי, מבעלי הנכס, מכחיש וטוען שלא יפנה את שוכריו. בעלי האוזן השלישית: "לא נזוז מפה"

אורנה יפת 08:5931.03.11

קבוצת המשביר צפויה לשכור בניין בתל אביב, לאחר פתיחתו של בניין המשביר בכיכר ציון בירושלים בעוד כחצי שנה. ל"כלכליסט" נודע, כי מדובר בבניין קולנוע "מקסים" המיתולוגי, אשר ממוקם בפינת הרחובות קינג ג'ורג' ושדרות בן ציון בתל אביב, מול דיזנגוף סנטר. באותו בניין פועלים כיום חנות "האוזן השלישית" וסניף הדגל של מסעדת ספגטים, ושניהם אמורים להתפנות אם ייחתם החוזה ותיסגר העסקה בין המשביר לבעלי הנכס, משפחת גולברי בעלת רשת חנויות האופנה.

 

בניין "האוזן השלישית" בניין "האוזן השלישית" צילום: עמית שעל

 

הבניין בתל אביב צפוי להיפתח בתוך כשנה ושלושה חודשים וקבוצת המשביר תשקיע בו 21 מיליון שקל. על שטח של כ־2,500 מ"ר יוקמו בין 4 ל־5 קומות מסחר. בבניין יוקמו מתחמים של מותגים בינלאומיים כמו ספרינגפילד ואף מתחמי קומסטיקה. אלפא קוסמטיקה, בעלת הזיכיון ליבוא המותג שאנל לישראל, צפויה להקים בבניין מתחם של שאנל על שטח של כ־200 מ"ר. כמו כן, ככל הנראה, יוקם במקום סניף של ניו־פארם, רשת הפארם השייכת לקבוצת המשביר. אם החוזה בין המשביר למשפחת גולברי ייצא לפועל, ייסגר סניף המשביר בדיזינגוף סנטר.

 

בבניין המשביר בכיכר ציון בירושלים בן 6 הקומות תשקיע הקבוצה סכום של 50 מיליון שקל. המשביר שכרה את הבניין במיליון שקל לחודש למשך 20 שנה מבריטיש ישראל, בעלת הבניין, והיא תשכיר חלק מהשטחים בו בשכירות משנה. בימים האחרונים נמסר הבניין לידי המשביר, שהחלה לבצע בו עבודות גמר שאמורות להסתיים בתוך כחצי שנה. הבניין יכלול קומה לאופנת גברים, קומה לאופנת נשים, קומה לקוסמטיקה עם חדרי טיפולים, קומה למוצרי מחשוב ודיגיטל ובקומה אחרת יקום בית קפה של רשת סקואלה אספרסו קלאב, שמקימה בתי קפה במיקומים נוספים בשיתוף עם המשביר.

 

המשנה למנכ"ל קבוצת המשביר ניסים חסן אישר את המידע ומסר לגבי בניין האוזן השלישית: "לא חתמנו על חוזה אבל אנחנו במו"מ מאוד מתקדם, על סף חתימה".

 

מיקי דותן, ממייסדי האוזן השלישית, אמר: "אנחנו לא עוזבים. יש לנו חוזה עד שנת 2025. אנחנו יכולים להתנגד לכל פינוי. אנחנו לא זזים מפה תמורת כל סכום. אין שחר לשמועה הזו ואיש לא דיבר איתי. זה עורבא פרח".

 

רן כרמלי, מנכ"ל ספגטים, מסר: "יש לנו הסכם שכירות שנחתם בימים האחרונים לעשר השנים הבאות. לנו אין מושג על מו"מ שמתנהל ויכול להשפיע בצורה כזו או אחרת על ההסכם שלנו".

 

משה גולברי, מבעלי הנכס, אמר: "אין מו"מ על המתחם. יש לנו דיירים טובים ואנחנו חברה שמכבדת הסכמים עם הדיירים שלה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x