$
פרסום ושיווק

כחלון מציע: ערוצי הברודקאסט ישבו באפיקים 12-16

זאת עם המעבר הטלוויזיה המסחרית לרישיונות; חברת יס בתגובה: "אנו מצרים על כך שלא מתחשבים בלקוחותינו הנאלצים להסתגל לאפיקים חדשים בשל גחמות רגולטוריות"

שלי פריצקר 15:1822.02.11

לאחר ששמע את נציגי הערוצים המסחריים והכבלים והלוויין, הגיש שר התקשורת, משה כחלון, למועצת הכבלים והלוויין ולמועצת הרשות השנייה את ההצעה שלו לגבי מספרי האפיקים שיוקצו לטובת ערוצי הברודקאסט עם המעבר לרישיונות. במכתב ששלח השר לראשי המועצות נכתב כי הוא שוקל להקצות את אפיקים

12 עד 16. לדבריו "רשימה זו מביאה בחשבון את החשיבות בהעברת שידוריהם של בעלי הרישיון לשידורי הטלוויזיה באפיקים עם נגישות גבוהה לציבור".

 

כעת על המועצות להגיש עד ה-27 בפברואר את תשובתם בנוגע להצעת השר, אשר צפוי עד ה-1 במרץ להודיע על רשימת האפיקים הסופית. לאחר שיקבעו מספר האפיקים ייערך ביד ומי שישים את הסכום הכי גבוה יקבל את האפיק האטרקטיבי.

 

כרגע בערוצים 12-16 משודרים ערוצי הסרטים של הוט וערוצי הסדרות של יס שנחשבים לרצועה היוקרתית של חברת הלוויין. הערוצים המסחריים ביקשו את האפיקים החד ספרתיים מה שגרר התנגדות מצד הוט שמשדרת את ערוצי הדגל שלה מ-3 עד 7.

 

מחברת יס נמסר: "אנו מצרים על כך שלא מתחשבים בלקוחותינו הנאלצים להסתגל לאפיקים חדשים בשל גחמות רגולטוריות. אנו מקווים כי לקוחותינו יקבלו בהבנה את ההתערבות הרגולטורית בהרגלי הצפייה". גורמים ביס ציינו כי הם מקווים שיו"ר מועצת הכבלים והלוויין יפעיל את סמכותו וידאג שלפחות כל הערוצים היעודיים הקיימים והעתידים לקום ישבו באותה עשירייה שכרגע עומדת על 11 עד 19.

 

במסגרת התיקון לחוק הרשות השנייה הוחלט שעל מנת שכל השחקנים, הקיימים והחדשים, יתחילו מאותה נקודה יופקעו האפיקים הנוכחיים של הטלוויזיה המסחרית - 22 ו-10 עם המעבר לרישיונות שצפוי לקרות או ב-2013 או ב-2015.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x