פרסום ושיווק

בלעדי ל"כלכליסט": סימילאק תשיק לראשונה תחליף חלב כשר המיועד למגזר הדתי

החברה תשיק תחליף חלב בהכשר הרב וסטהיים, שעתיד לעלות על המדפים באמצע שנת 2011. כיום שולטת במכירות המגזר הדתי חברת מטרנה, שהיא היחידה בעלת הכשר הבד"צ. הכשרות של סימילאק תהיה פחות גבוהה מזו של מטרנה

אורנה יפת 14:0227.01.11

חברת אבוט, יצרנית תחליף חלב האם סימילאק, נכנסת לראשונה לשוק הדתי. ל"כלכליסט" נודע, כי החברה תשיק באמצע שנת 2011 פורמולה כשרה המיועדת לצרכני המגזר הדתי המקפידים על כשרות. עוד נודע, כי המוצר של סימילאק יהיה בהכשר וסטהיים, שהוא הכשר נמוך יותר מהכשרות המהודרת שיש למוצרי

מטרנה.

 

בכך לראשונה נכנס שחקן נוסף בתחום תחליפי חלב אם למגזר הדתי, הנשלט כיום בלעדית על ידי חברת מטרנה. מטרנה היא כיום החברה היחידה בשוק שיש לה סדרת מוצרים בהכשר הבד"צ, והיא משווקת תחת השם מטרנה מהדרין.

 

מוצרי סימילאק מיובאים מאירופה לישראל מה שמקשה עוד יותר על תהליך קבלת הכשרות ועשוי לעכב את כניסתה של החברה עם המוצר הכשר. הכשרת קווי ייצור היא תהליך ארוך ומורכב שדורש השקעה גבוהה של מיליוני שקלים. לעיתים רכיבים מסוימים בפורמולה מיוצרים במפעלים שונים, מה שמצריך הכשרת מספר קווי ייצור במספר מפעלים שונים, וזה כשלעצמו מייקר עוד יותר את התהליך. היתרון של מטרנה מהבחינה הזו הוא בכך שהפורמולה שלה מיוצרת בישראל ולכן תהליך הכשרות עבורה הרבה יותר קל וזול.

 

שוק תחליפי החלב במגזר החרדי מגלגל על פי ההערכות כ-100 מיליון שקל בשנה, מתוך כלל השוק בישראל שהיקפו נאמד בכ-500 מיליון שקל. כפי שפורסם ב"כלכליסט", בקרוב צפויה להיכנס אליו גם חברת התרופות פריגו שרכשה לפני כשנה את יצרנית מזון התינוקות PBM האמריקאית וכעת מחפשת החברה שותף עסקי מקומי. כמו כן, חברת טבע מתכננת גם היא להיכנס לשוק המקומי עם פורמולה של חברת נוטרישיה, אך טרם נחתם הסכם בין שתי החברות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x