שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי ל"כלכליסט" - זיסר יוצא מהאופנה: מנהל מו"מ למכירת זיכיון GAP ו־MANGO

מוטי זיסר דורש תמורת הפעילות הקמעונאית של אלביט הדמיה 100 מיליון שקל. ע"פ הערכות, בין הרוכשים הפוטנציאליים בעלי פקטורי 54, המשביר, קסטרו ודודי ויסמן

גולן חזני 06:5710.08.10

מוטי זיסר מנהל מגעים למכירת הפעילות הקמעונאית של אלביט הדמיה, שתמורתה הוא דורש 100 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מדובר בהתפתחות מפתיעה, שכן רק לפני פחות משנה הכניסה החברה לפעילות המסחר והקמעונאות את המותג הנחשב למשמעותי ביותר כיום, רשת GAP.

 

 

מה דעתך על מניית אלביט הדמיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אריק בן־זינו, מנכ"ל חטיבת המסחר והקמעונאות של אלביט, אף הצהיר בראיון חגיגי שנתן לרגל התחלת הפעילות של הרשת כי הקבוצה מתכוונת לפתוח 20 סניפים של GAP בחמש השנים הקרובות. GAP פועלת כיום בקניון עזריאלי, בקניון ממילא בירושלים, בארנה בהרצליה ובמול הים באילת.

 

נוסף על GAP מחזיקה אלביט מסחר וקמעונאות גם בזיכיון הישראלי לענקית האופנה הספרדית MANGO, המפעילה 26 חנויות בישראל, שאותו רכשה ב־2005 תמורת 3.8 מיליון דולר ובזיכיון למותג ההלבשה ההולנדי G-STAR, שלו שתי חנויות בישראל.

 

ברקע הכוונה למכור את הפעילות הקמעונאית נמצאת העובדה כי פעילות זו סובלת מהפסדים. ברבעון הראשון של 2010 דיווחה אלביט הדמיה כי ההכנסות מפעילות הקמעונאות הסתכמו בכ־42 מיליון שקל, לעומת כ־22 מיליון שקל ברבעון המקביל ב־2009. הגידול נבע בעיקר מהתחלת הפעילות של GAP וכן משיפור בהכנסות בחנויות MANGO. עם זאת, עלות פעילות הקמעונאות הסתכמה בכ־50 מיליון שקל, לעומת כ־28 מיליון שקל ברבעון המקביל ב־2009, כך שהיא עדיין הפסדית.

 

 

 

על פי ההערכות, רוכשים פוטנציאליים הנם גורמים מובילים בענף, בהם משפחת אירני, בעלת פקטורי 54, או קסטרו, המשביר ו-H&O, וכן דודי ויסמן, בעלי רשת רבוע כחול.

 

מאלביט הדמיה נמסר בתגובה כי "החברה בוחנת באופן שוטף מגוון הצעות עסקיות שמופנות אליה בנוגע לכל חטיבותיה לרבות בתחום הקמעונאות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x