$
פרסום ושיווק

מותג השוקולד קדברי חוזר לארץ

יבואנית הסיגריות גלוברנדס חתמה על הסכם זיכיון עם חברת השוקולד שלפיו תשווק את מוצרי קדברי בישראל. החברות ישקיעו בהבאת המותג עשרות מיליוני שקלים

מיכל תוסייה כהן 07:0322.04.10

הבעלים והיו"ר של חברת שיווק הסיגריות גלוברנדס, ירון גזית, חתם על הסכם זיכיון עם חברת השוקולד קדברי, אחד ממותגי המזון המצליחים ביותר בעולם. לפי ההסכם, גלוברנדס תשווק בלעדית את מוצרי המותג בישראל בהשקעה משותפת לה ולקדברי הנאמדת בעשרות מיליוני שקלים. השוקולד צפוי לעלות על המדפים בעוד כשנה, לאחר שיקבל חותמת כשרות.

 

מחזור המכירות של חברת קדברי ב־2009 עמד על 21 מיליארד דולר. לפני שנה וחצי פנתה קדברי לגזית בקשר לשיווק מוצריה בארץ. זאת לאחר שבבדיקה שערכו מנהלי חברת השוקולד בשוק הישראלי לפני כשנתיים הם מצאו כי לגלוברנדס הפרופיל העסקי המתאים ביותר לשיווק מוצרי קדברי בארץ.

 

לדברי גזית, גלוברנדס מצויה במשא ומתן מתקדם עם חברות ותאגידים נוספים בתחום מוצרי הצריכה השוטפת ליבוא ולהפצה של מוצריהם בשוק הישראלי. "מה שקדברי אהבו אצלנו בחברה זה שאנו לא עובדים עם ספקים, אלא שיש לנו מערכת הפצה משלנו, עם 11 אלף נקודות מכירה. אנו אמנם משווקים סיגריות, אבל איפה שמוכרים סיגריות גם מוכרים שוקולד".

 

ב־2002 ניסתה חברת הממתקים כרמית לייבא את קדברי לישראל, אך המהלך סוכל על ידי חברת שטראוס, המחזיקה בעלית. זו הפעילה לחץ על קמעונאים לדחוק את מוצרי קדברי מהמדפים. אחרי חקירה של הרשות להגבלים העסקיים, הוגש צו מוסכם שלפיו התחייבה עלית לא לחזור על התנהלותה ושילמה קנס של 5 מיליון שקל.

 

גזית הפעם אופטימי באשר להצלחת המותג, ואומר: "אני יודע מה היה בעבר, אבל הפעם קדברי יישארו פה". גזית הוסיף כי הבאת קדברי לישראל היא מהלך חשוב בצמיחת החברה. "אני צופה ששיווק המותג בארץ יעלה באופן משמעותי מאוד את מחזור המכירות של גלוברנדס. זה לא סוד שתחום הממתקים רווחי יותר משוק הסיגריות, שבו טווח הרווח הוא נמוך".

 

גזית החליט לפני כמה חודשים להתחיל לייבא לישראל את סוכריות Halls ומסטיקי Trident של קדברי, שאין להם בעיית כשרות והם כבר נמכרים ב־4,000 נקודות מכירה.

 

כיום נמכר השוקולד קדברי בג'יימס ריצ'רדסון בדיוטי פרי בלבד. מהחברה נמסר: "ג'יימס ריצ'רדסון עובד ישירות עם המשווקים בחו"ל ואין להם קשר לשוק המקומי. קדבורי ימשיכו להימכר בדיוטי פרי".

 

גלוברנדס נוסדה בשנת 2000 והיא חברת שיווק הסיגריות השנייה בגודלה בישראל. מאז 2001 החברה משמשת יבואנית ומפיצה בלעדית בישראל של מוצרי תאגיד הענק J.T.I, בעלי מותגי הסיגריות קאמל, וינסטון, מור ומאגנה. מאז 2007 נהפכה החברה גם ליבואנית ולמפיצה הבלעדית של מוצרי קבוצת B.A.T (בריטיש אמריקן טובקו), שעם מותגיה נמנות הסיגריות קנט, פאל־מאל, ווג ורוטמנס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x