$
מדיה

ורשבסקי לשטייניץ וכחלון: "תשאירו את הערוץ בחיים"

מנכ"ל ערוץ 10 פנה לשרי האוצר והתקשורת בבקשה לפתור סופית את בעיית הארכת הזיכיון של הערוץ. לדבריו "אנו ניצבים בדקה ה-90 לפני סגירתו של הערוץ וזריקתם לרחוב של מאות עובדים"

מיכל תוסייה-כהן 17:0405.10.09

מנכ"לערוץ 10, יוסי ורשבסקי, פנה היום (ב') במכתב לשר האוצר, יובל שטייניץ, ושר התקשורת, משה כחלון,  וביקש אותם "להשאיר את הערוץ בחיים".

 

ההסדר להארכת זיכיונו של ערוץ 10 נמצא בסכנה ממשית במהלך החודש האחרון, וישנה אפשרות כי יבוטל. זאת עקב חובות של ישראל 10

לתעשיית הקולנוע בסך 24 מיליון שקל, שטרם הוסדרו.  

 

ורשבסקי נקט בנימה נואשת במכתבו: "אני פונה אליכם כדי ליידע את כבודכם על כך שאנו ניצבים ב'דקה התשעים' לפני סגירתו של ערוץ 10 וזריקתם לרחוב של מאות עובדים והבטלתם של אלפי עובדים במשק הישראלי".

 

ורשבסקי ציין בפני השרים כי ישנן שתי שאלות הניצבות לפתח גורלו של ערוץ 10: "שאלה מדינית - האם נכון וראוי לסגור את הערוץ על אף שמנהליו מוכן להגיע להסדר מלא להסדרת עיקר מחויבויותיו? שאלה משפטית – מהי הפלטפורמה המתאימה להסדר זה?"

 

בנושא המדיני ציין ורשבסקי כי בישיבה שהתקיימה  ב-2.8.09 סוכם על ההסדר שגובש ומאפשר את הארכת הזיכיון של ישראל 10. באשר לנושא השאלה המשפטית, טוען ורשבסקי כי "מדי יום ישנם קשיים חדשים, כאילו במכוון שלא להביא את הדברים לידי גמר". לאחר מכן ממשיך ורשבסקי ואומר: "זוהי החלטה חשובה מאין כמותה לערכי הפלורליזם התקשורתי וחופש הביטוי ולגורלן של אלפי משפחות. אנו קוראים לכם איפוא לקחת פיקוד ולאפשר השלמת האחוז הבודד שנותר לחצותו – בדרך לאישור ההסדר והותרת הערוץ בחיים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x