$
פרסום ושיווק

שקט שיהיה פה: עוצמת הווליום בהפסקות הפרסומות תוגבל

מועצת הכבלים והלוויין החליטה להגביל את עוצמת השמע במהלך הפרסומות והפרומואים של ערוצי הוט, יס, 9 ו-24. בערוצים המסחריים קיים פיקוח דומה מאז 2006

מיטל זדה 17:4415.07.09

עוצמת השמע בהפסקות הפרסומות ושידורי הפרומואים בערוצי הכבלים והלווין יוגבלו מעתה ולא יעלו על העוצמה המקובלת בתוכניות השונות. כך החליטה מועצת הכבלים והלווין לאחר שימוע פומבי בעקבותיו הוחלט על התקנת כללים להגבלת עוצמת הקול בתשדירי פרסומת, בקדימונים ובשידורים אחרים.

 

במסגרת
הכללים הוגדרה גם העוצמה המקובלת. במקביל להתקנת הכללים פרסמה המועצה נוהל פיקוח על יישום הכללים, אשר במסגרתו נדרשים בעלי הרישיונות והערוצים לדווח למועצה על עמידתם בהם.

 

הכללים החדשים יחולו על ערוצי הוט, יס, ערוץ 9, 24, ערוץ הקניות וערוץ הכנסת.

 

יו"ר המועצה ניצן חן: "הדאגה לרווחת הצופים היא אינטרס חשוב למועצה, ואולם גם בעלי הרישיונות והערוצים יצאו נשכרים מיישום החוק והכללים, אשר נועדו למנוע תופעה שמטרידה צופים בעת הגברת הקול בקדימונים ובפרסומות".

 

גם בערוצים המסחריים, 2 ו-10 קיים פיקוח על עוצמת הווליום של הפרסומות. מועצת הרשות השנייה הנחתה את הזכיינים לרכוש מכשירים אשר יבחנו וינטרו את עוצמת הווליום בפרסומות. הרשות השנייה רכשה גם היא מכשור שכזה. החל משנת 2006 מקיימת הרשות ניטור ומדידה של עוצמות דחיסת הווליום בשידור (תוכניות ופרסומות), במטרה להגיע למצב בו השידור והפרסומות יועברו בעוצמה שווה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x