שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדיה

הפרסומת של סלקום: הרשות השנייה יושבת על הגדר

החליטה שלא להתערב בשידור הסרטון, המציג קבוצת חיילים שמשחקת בכדור עם פלסטינים מהעבר השני של גדר ההפרדה. "אין עילה לפסילת התשדיר", נמסר מהרשות

מיטל זדה 15:3715.07.09

"פרסומת גדר ההפרדה" של סלקום ממשיכה לעורר עניין. הרשות השנייה החליטה היום (ד'), שלא להתערב בפרסומת, למרות פניות של צופים בעניינה לנציב תלונות הציבור בימים האחרונים.

 

הפרסומת, שעלתה לשידור בשבוע שעבר, מציגה קבוצת חיילים שמשחקת כדורגל, כנראה עם קבוצת פלסטינים

מהעבר השני של גדר ההפרדה. הסרטון עורר תגובות שונות בקרב צופים שפנו לרשות, אך למרות זאת, גם נציב תלונות הציבור, גיורא רוזן, סבר כי הפרסומת לא מפרה את כלי הרשות השנייה.

 

מהרשות נמסר: "התשדיר אינו נוקט עמדה פוליטית בנושא גדר הביטחון, אלא עושה בה שימוש להעברת המסר הפרסומי, בדבר יצירת קשר בין אנשים במצבים שונים. בנסיבות אלה, ולאור הלכות בג"ץ בדבר מעמד חופש הביטוי המסחרי, לא מצאה הרשות עילה לפסילת התשדיר".

 

לצד פניות של אזרחים שפנו בתלונה על שהפרסומת פוגעת וחסרת טעם, שלח ח"כ אחמד טיבי מכתב לסלקום בנושא. טיבי, שהתראיין לרויטרס, אמר שגדר ההפרדה מפרידה בין משפחות ומונעת מילדים להגיע לבתי ספר ומרפאות, ובכל זאת הפרסומת מציגה את הגדר כאילו הייתה גדר בגן במרכז ת"א.

 

בתוך כך נודע, כי גם בתוך סלקום לא קיימת כוונה לשנות את הפרסומת או לקצר את תקופת שידורה בטלוויזיה, בעקבות הבאז שנוצר סביבה. מהחברה נמסר: "הפרסומת משודרת בהתאם למתווה השיווקי". בנוסף נמסר מהחברה כי "איננו עוסקים בפוליטיקה, אנחנו חברת תקשורת המאפשרת חיבור בין אנשים. מטרת הקמפיין הייתה להעביר את המסר שכאשר בני אדם ללא קשר של דת, גזע ומין רוצים לתקשר הם יכולים לעשות בכל מצב. קבלנו פניות חיוביות רבות ואוהדות על הפרסומת. אין בקמפיין כוונה צינית פוגענית או נקיטת עמדה כלשהיא."

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x