שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בקרוב: קפה ומאפה ברכבות

ל"כלכליסט" נודע כי רכבת ישראל תפרסם ביום חמישי מכרז להפעלת שירות מכירת משקאות ומזון באמצעות דיילים בתוך הרכבות

גלי ברגר 09:3316.06.09

הקפה חוזר לרכבת לאחר הפסקה בת כמה שנים. ל"כלכליסט" נודע כי רכבת ישראל תפרסם ביום חמישי הקרוב מכרז להפעלת שירות מכירת משקה חם ומזון קל בתוך רכבות הנוסעים. מדובר במכרז לפיילוט שיימשך חצי שנה, ואליו יכולים לגשת גופים הפעילים בתחום בשלוש השנים האחרונות, והמחזור הכספי הממוצע

שלהם מגיע ל־1.5 מיליון שקל בכל אחת משלוש השנים.

 

דמי ההרשאה לתקופת הניסיון שישלם הזוכה במכרז לרכבת יעמדו על 40% מהסכום שיציע לשנת פעילות, והם ישולמו מראש בתשלום אחד.

 

בניגוד לעגלות הקפה של פעם, לאור הגידול בתנועת הנוסעים וכדי לא ליצור הפרעה ברכבת, המוצרים שיוצעו למכירה יוגבלו למשקה חם ומזון קל ויינשאו על ידי דיילים באמצעות תרמילים תרמיים נישאים על הגוף, ולא בעזרת עגלות. דרך זו, הנהוגה בעולם, תאפשר גם להתגבר על הקושי שהיה בעבר לשנע מוצרים במעלה ובמורד קרונות בני שתי קומות. הזכיין הזוכה יצטרך לייצר את האפודים הנישאים עבור עובדיו.

 

תקופת החוזה הוגדרה לחצי שנת ניסיון ואם היא תסתיים בהצלחה יוחלט אם להאריך את ההתקשרות בשנה מאותו יום, דהיינו לשנה וחצי בסך הכל. במקרה זה יהיו לרכבת ארבע אופציות להארכת ההתקשרות בתקופות של שנה אחת בכל פעם.

 

רכבת ישראל פרסמה עוד סעיף ובו הבהירה כי "ניתן לייחס עמידה בתנאים מקדמיים לחברה־בת של המציע אם החברה־הבת היא בבעלות מלאה של 100% או עומדת בעצמה בתנאים המקדמיים". זאת, לאור לקחי העבר כאשר בית המשפט ביטל את זכיית רשת חנויות הנוחות של דלק, מנטה, בארבעה מכרזים בטענה שמנטה לא עמדה בתנאי המכרז שגרסו כי "על המציע להיות בעל ניסיון מוכח בהפעלת מזנונים ו/או בתי קפה ו/או עגלות קפה בשלוש השנים האחרונות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x