שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

רמי שביט מודה: זו היתה טעות לרכוש את ג'אמפ

"המשביר לא תרכוש יותר חברות עם אלמנט יצרני", כך אמר מנכ"ל המשביר לצרכן במסיבת עיתונאים לרגל פתיחת הסניף בדיזנגוף סנטר בהתייחסו לרשת האופנה ג'אמפ. שביט הוסיף עוד כי גם רשת האופנה אירית צפויה להימכר בקרוב לגורם שלישי

גלי ברגר ואורנה יפת 15:0101.06.09

"חד משמעית זו הייתה טעות שלי לחזור להיות יצרן. המשביר לא תרכוש יותר חברות עם אלמנט יצרני", כך אמר רמי שביט, מנכ"ל משותף ומבעלי המשביר החדש לצרכן בהתייחסו לפרשת רשת האופנה ג'אמפ.

 

"היו בג'אמפ שורה של טעויות ניהוליות: ג'אמפ לא ידעה לנהל את אירית, חילוקי דעות

בין המנכ"לית מטעמנו למייסד מנחם קופיץ, הרשת לא נהנתה מהכוח של המשביר מול הקניונים והייתה בעיה של אשראי שהבנקים עד היום לא חתמו על הסדר חדש לרשת", הסביר שביט כיצד השקעה של 22 מיליון שקל לפני שנה וחצי ירדה לטמיון.

 

באחרונה סיכמה המשביר על מכירת ג'אמפ לאבי מלכה, הבעלים של רשת ML מתאים לי תמורת 18 שקלים בלבד והלוואת בעלים של 10 מיליון שקל. "אירית תימכר לגורם שלישי, אני מקווה שבקרוב", אמר שביט במסיבת עיתונאים להשקת פתיחתו מחדש של הסניף בדיזינגוף סנטר, המסמל את סיום תוכנית ההבראה בת שש השנים בה החלו מאז רכישת המשביר.

 

ג'אמפ הפסידה ברבעון הראשון של 2009 12.1 מיליון שקל לעומת הפסד של 1.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הפסדי הרשת גרמו למשביר לבצע הפחתת מוניטין של 8.6 מיליון שקל, אשר פגעו ברווחיות החברה. פרט לג'אמפ הציגה המשביר דו"חות טובים לרבעון הראשון של 2009 ונראה כי הטענה של הנהלת הרשת כי היא זוכה לשגשוג בשעת מיתון נכונה.

 

המכירות בסניפים זהים של המשביר לצרכן וניו פארם גדלו ב-10% וכלל מכירות הפעילות הקמעונאית (משביר וניו פארם) צמחו ב-16% והסתכמו ב-440.4 מיליון שקל. סך מכירות הקבוצה הכוללת גם את סיבוס, שאוחדה לראשונה באיחוד מלא לאחר שהמשביר הגדילה את אחזקותיה בה ל-86% , ג'אמפ ואירית, ואת פעילות התיירות עלו ב-20% והסתכמו ב-517 מיליון שקל. את העלייה בבתי הכלבו הוביל תחום כלי הבית עם עלייה של 39%, והקוסמטיקה שמכירותיה עלו ב-22%. מכירות האופנה לרבות הרשתות החדשות שמפעילה המשביר –ספרינגפילד וומן סיקרטס עלו ב-4% בלבד. "4% זה בהחלט לא מספיק לנו ויש פוטנציאל מאוד גדול למשביר בתחום האופנה, אבל כשאני רואה את הדו"חות של חברות האופנה סביבנו אז מצבנו יחסית טוב", אמר אסף בן דב, מנכ"ל משותף במשביר.

 

שביט הוכיח היום פעם נוספת כי הוא לא עומד בראש חברה שגרתית וכי הוא אוהב להפתיע את השוק כשמינה לתפקיד יו"ר דירקטוריון המשביר את דבורה יצחקי, שעבודת במשביר 50 שנה והייתה יו"ר ועד העובדים של המשביר. ליצחקי בת ה-67 אין הרבה ניסיון כדירקטורית, אך היא מכירה את המשביר הטיב. "זהו תפקיד יותר טקסי", הסביר שביט, שנשאר לכהן כמנכ"ל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x