$
פרסום ושיווק

עוברים לאורגני: קובי לוי ואליצור כהן גברו על אורגניק מרקט וירכשו 55% מטבע קסטל

מנכ"ל שטראוס ישראל לשעבר ושותפו, סמנכ"ל טרה בעבר, ישלמו קרוב ל-30 מיליון שקל עבור הרשת, שהקים כפיר נחום ומונה 13 סניפים. ככל הנראה ועל אף התכנון, נראה כי לא יוקמו השנה סניפים חדשים

אורנה יפת 15:1521.05.09

קובי לוי, לשעבר מנכ"ל שטראוס ישראל, ואליצור כהן, לשעבר סמנכ"ל הכספים בטרה, רוכשים 55% מרשת טבע קסטל. הבוקר (ה') חתמו הצדדים על מזכר ההבנות, לקראת כניסה לשותפות ברשת.

 

לוי וכהן גברו על מתחרה נוספת שביקשה לבצע מהלך, חברת אורגניק מרקט, שהתכוונה מצידה לרכוש את מלוא הבעלות על טבע קסטל ולהפוך את הסניפים לסניפי אורגניק מרקט. כפיר נחום, 34, מייסד טבע קסטל, שרצה להישאר שותף פעיל, העדיף להכניס שותף עסקי שירכוש רק חלק מהבעלות.

 

חנות טבע קסטל בתל אביב. המחזור צריך לגדול ל-60 מיליון שקלים ב-2009 חנות טבע קסטל בתל אביב. המחזור צריך לגדול ל-60 מיליון שקלים ב-2009 צילום: תומר ויינר

 

על פי ההערכות, המתחרים הציעו עבור הרכישה כ-30 מיליון שקל, אך לבסוף בוצעה העסקה על פי שווי חברה נמוך יותר. מחזור המכירות של טבע קסטל מוערך בכ-50 מיליון שקל בשנה וב-2009 הוא צפוי לגדול לכ-60 מיליון.

 

לוי, 47, שימש, כאמור, כמנכ"ל שטראוס ישראל, בין השנים 1987 עד 2003. בהנהגתו הייתה שטראוס הראשונה להיכנס לתחום הפרוביוטיקה והמזון הפונקציונאלי. לאחר מכן, שימש במשך שנה כמנכ"ל רב בריח ובמשך שלוש שנים כמנהל חטיבת הטעמים של חברת פרוטרום.

 

אליצור כהן שימש גם הוא בתפקידים שונים בשטראוס, ביניהם ניהול התכנון האסטרטגי והמחלקה הכלכלית. בסוף שנת 2008 פרש לוי מפרוטרום וכהן מטרה ושניהם הקימו חברת השקעות פרטית, תחת השם עלמא די, שכל אחד מהם מחזיק ב-50% מהבעלות עליה.

 

לרשת טבע קסטל 13 סניפים, מתוכם 5 סניפי סופרמרקט טבע קסטל נטורל מרקט למוצרים טבעיים ואורגניים ו-8 סניפים המתמחים בתוספי תזונה, ויטמינים ומינרלים.

 

הרשת הוקמה על ידי כפיר נחום בשנת 1999. על פי התכנון המקורי, אמורה הייתה הרשת להקים השנה עוד 3 סניפים, אך, ככל הנראה, לוי וכהן יעכבו את ההתפתחות ויתרכזו בחיזוק התשתית הניהולית ולאחר מכן יממשו את התוכניות להתרחבות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x