$
פרסום ושיווק

בלעדי: מי עדן ונביעות אינן שואבות מים מזה 10 ימים

משרד הבריאות לא אישר לחברות לשווק מים שנשאבו מהמעיינות החל בסוף פברואר בשל תוצאות לא תקינות של דגימות

אורנה יפת 07:1110.03.09

מי עדן ונביעות הפסיקו שוב לשאוב מים מהמעיינות בסוף פברואר, כך נודע ל"כלכליסט". זאת לאחר שמשרד הבריאות לא אישר לחברות לשווק מים בשל תוצאות לא תקינות של דגימות.

 

מי עדן קיבלה ממשרד הבריאות אישור לשווק מים מהתאריכים 22, 23, 25 ו־26 בפברואר. לנביעות אושר לשווק מים מהתאריכים 19, 20 ו־27 בלבד. מאז, במשך כעשרה ימים, אין לחברות אישור לשאוב. בכמה מסניפי רשתות השיווק עדיין אי אפשר להשיג את המותגים מי עדן ונביעות ושתי החברות ממשיכות לשווק לבתים בקבוקים במקום כדים גדולים.

 

נביעות הודיעה ב־22 בפברואר על חזרה לפעילות הדרגתית ומי עדן הודיעה שהיא חוזרת לשווק ב־1 במרץ. נכון להיום, שתי החברות משווקות כמות קטנה

של מוצרים. החברות יוזמות שיחות עם המנויים ומציעות להם בקבוקים במקום כדים.

 

הבעיות במי עדן ובנביעות החלו באמצע פברואר, שבו הודיעו יצרניות המים המינרליים שעצרו את פעילות מפעליהן ושאינן ממלאות מים בבקבוקים וכדים, בשל זיהום מיקרוביאלי במעיינות ותוצאות לא עוקבות בבדיקות המים. הזיהום נגרם מגשמים עזים שירדו באזור המעיינות בצפון הארץ. אלה יצרו סחף, שזיהם את המעיינות.

 

מי עדן הפסיקה את פעילותה למשך שבוע וחצי, הודיעה על חזרה לפעילות למשך יומיים, ולאחר מכן הודיעה שוב על הפסקת הפעילות עקב תוצאות לא חיוביות. נביעות הודיעה על חזרה לפעילות לאחר שבוע של הפסקה. כעת, כאמור, מתברר ששתי החברות שוב אינן שואבות מים.

 

ממי עדן נמסר בתגובה: "מי עדן חזרה לשיווק ולייצור הדרגתי וכך היא פועלת גם בימים אלה. סוף השבוע החם הגדיל מעט את הביקושים ולכן עד לצבירת מלאים ייתכן שהחברה תספק בקבוקים. מה שעומד לנגד עינינו זה מתן שירות לכמה שיותר לקוחות".

 

מנביעות נמסר בתגובה: "ב־22 בפברואר הודיעה החברה שהיא חוזרת לשווק את מוצריה בתיאום ובאישור משרד הבריאות, והדגישה שהחזרה לפעילות מלאה תהיה הדרגתית ושעדיין ייתכנו חוסרים. החברה ממשיכה לספק ללקוחותיה מים מינרליים, אם כי באספקה מצומצמת. לקוחות שקיבלו בקבוקים - או כהשלמה לכדים או במקום כדים - קיבלו אותם ללא חיוב. החברה תעשה כל מאמץ להשלים את החוסרים בהקדם".

 

עוד נמסר מהחברה: "אנו ממשיכים לבצע יותר מ־150 בדיקות איכות ביום. כל המוצרים המצויים בשוק שווקו לאחר שעמדו בכל בדיקות האיכות והם ראויים ובטוחים לשתייה ללא כל חשש. אנו שוב מתנצלים בפני לקוחותינו על אי־הנוחות אשר נגרמת בגין חוסרים אלה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x