שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

שטראוס ומנטה הפסידו במכרז להפעלת עמדות קפה בתחנות השלום וסבידור

ל"כלכליסט" נודע שבמכרז להפעלת העמדה ברכבת צפון זכתה חברה מעכו בשם שף טעמים, שהציעה 2.7 מיליון שקל בשנה, ושבמכרז להפעלת העמדה בתחנת השלום זכתה ביסטופ, שהציעה 1.5 מיליון שקל בשנה

גיא מי־טל וגלי ברגר 08:4720.01.09

חברות פרטיות גברו על שטראוס ועל דלק, המפעילה את רשת חנויות הנוחות מנטה, במכרז תחנות קפה ומאפה של רכבת ישראל בשתי התחנות המרכזיות ביותר: את העמדה בתחנת סבידור (הידועה בתור רכבת צפון) תפעיל חברת שף טעמים, ואת ותחנת השלום תפעיל חברת ביסטופ - כך נודע ל"כלכליסט".

 

שף

טעמים הציעה סכום של 2.7 מיליון שקל ובכך גרמה לשטראוס, שמפעילה את elite coffee זה שלוש שנים בתחנה, לצאת מהתחנה לאחר ששילמה 2.2 מיליון שקל בשנה. ביסטופ, חברה המפעילה מזנונים שונים, הציעה 1.5 מיליון שקל - פי חמישה מדמי הזיכיון ששילמה המפעילה הקודמת בתחנה, נטו אינווסטמנט.

 

באחרונה החלה elite coffee להפעיל את העמדה בתחנת האוניברסיטה, לאחר שבית המשפט קבע שזכייתה של חברת דלק לא היתה חוקית.

 

המכרזים האחרונים להפעלת עמדות קפה ומאפה בתחנות הרכבת עוררו בשנה האחרונה סערה. זאת, לאחר שבמאי 2008 פורסמו מכרזים בודדים (מכרז לכל תחנה), שהחליפו את התפיסה של מנכ"ל הרכבת הקודם, עופר לינצ'בסקי, שלפיה יש לפרסם מכרז אחד לכל התחנות. בשמונה מכרזים זכתה דלק, אך שתי זכיות בוטלו על ידי בית המשפט בעקבות עתירה של נטו ושל שטראוס.

 

אחת הביקורות שנשמעו על השיטה הנוכחית היא שתנאי הבסיס מאפשרים בעצם כמעט לכל אחד לגשת למכרז, ושההצעות שזכו אינן מאפשרות להרוויח. גם על ההצעה של 2.7 מיליון שקל טוענים גורמים בשוק שמדובר במחיר הפסד. לפי רשם החברות, שף טעמים היא חברה פרטית מעכו הנמצאת בבעלות ציפורה טהר. החברה מספקת שירותי קייטרינג למוסדות ולאירועים פרטיים. ככל הידוע אין לחברה ניסיון בהפעלת תחנות קפה ומאפה.

 

מרכבת ישראל נמסר: "איננו מגיבים על מכרזים שטרם נסגרו סופית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x