$
פרסום ושיווק

איגוד הפרסום עתר לבג"ץ: דורש לדחות השימוע של הרשות השנייה ב-60 יום

באיגוד חברות הפרסום טוענים, כי הם עשויים להיפגע באופן אנוש מהשינויים המוצגים ברפורמה, מבלי שתינתן להם זכות טיעון ממשית. הרשות השנייה דחתה בשבוע שעבר את השימוע ל-23.12

מיטל זדה 12:2107.12.08

איגוד חברות הפרסום מימש את איומיו ועתר הבוקר (א') לבג"ץ בדרישה לדחות את השימוע של הרשות השנייה ב-60 יום. עורכי הדין אליעד שרגא, ערן שפינדל ומיכל בוקסר עתרו בשם האיגוד נגד הרשות, לאחר שזו הודיעה על קיומו של שימוע ציבורי המתייחס לרפורמה שהוא מתכוון להוביל בתחום המחויבויות

של הערוצים המסחריים.

 

באיגוד החליטו לפנות לבג"ץ ולבקש צו ביניים ובקשה לקביעת דיון דחוף בנושא, לאחר שברשות דחו את השימוע ל-23.12 ולא מעבר לכך. כאשר לטענת הנהלת האיגוד אין בכך מספיק זמן על מנת להיערך לשימוע כזה.

 

באיגוד טוענים, באמצעות עו"ד אליעד שרגא, כי הם עשויים להיפגע באופן אנוש מהשינויים המוצגים ברפורמה, מבלי שתינתן להם זכות טיעון ממשית. עוד נכתב בעתירה כי: "עסקינן ברפורמה אשר, בין היתר, יוצרת התערבות בוטה של הרשות המנהלית בשוק הפרסום ובתחרות החופשית; נושאת השלכות מרחיקות לכת על לוח השידורים של ערוצים 2 ו-10; מעניקה לזכיינים הטבות מפליגות, תוך ריקון הסכמי הזיכיון מתוכן; פוגעת בשוויון ובמוסד המכרזים כולו; משנה באופן מהותי את הרגולציה ואת הדרך בה מיישמת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו את תפקידה; והכל באופן רטרואקטיבי ובניסיון ל'הלבין' בדיעבד הפרות קשות של תנאי הזיכיון אשר בוצעו על ידי הזכיינים".

 

כזכור, הרפורמה אותה מבקשת הרשות השנייה לממש עוסקת במתן הקלות לזכייני הערוצים המסחריים, הקלות בנושא תוכן ופרסום.

 

מהנהלת הרשות השנייה נמסר: "הרשות השנייה לומדת את פרטי העתירה, אך יחד עם זאת אנו מבקשים להדגיש כי הרשות האריכה את מועד הגשת עמדות הציבור בנושא השימוע עד ל-23 דצמבר 2008".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x