$
פרסום ושיווק

בלעדי: החנויות הראשונות של גאפ ייפתחו בת"א ובירושלים

הקניונים המועדפים לפתיחת החנות בתל אביב הם עזריאלי ורמת אביב. בירושלים האופציות הן מלחה וממילא. שתי החנויות ישתרעו על שטח של יותר מ־500 מ"ר

גלי ברגר 09:0604.12.08

שתי החנויות הראשונות של המותג האמריקאי גאפ בישראל עתידות להיפתח במהלך השנה הקרובה בתל אביב ובירושלים - כך נודע ל"כלכליסט". את הזיכיון למותג קיבלו מוטי זיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה, ואריק בן זינו, מנכ"ל חטיבת הקמעונאות של אלביט. שתי החנויות ישתרעו על שטח של יותר מ־500

מ"ר.

 

בתל אביב קיימות כמה אפשרויות, כאשר הקניונים המועדפים הם רמת אביב ועזריאלי. חנות הדגל של רשת האופנה מנגו בישראל, שנמצאת גם היא בשליטה של אלביט הדמיה, נמצאת זה שנים רבות בעזריאלי. בימים הקרובים עתידה להיפתח חנות הדגל החדשה של מנגו בדיזנגוף סנטר. בן זינו כבר העיד בעבר שהוא רואה בו קניון אטרקטיבי שמושך אליו קהל טוב של אנשים שבאים לקנות, כך שלא מן הנמנע שגם בהנהלת קניון זה יהיה מי שיחזר אחרי המותג האמריקאי.

 

בירושלים האפשרויות יותר מצומצמות. בעיר פועל קניון מלחה הוותיק, גם הוא מקבוצת עזריאלי, שנחשב לאחד הקניונים החזקים בקבוצה. כמו כן, נפתחה לפני כשנה וחצי שדרת ממילא – מעין קניון בפאתי העיר העתיקה שבבעלות אלפרד אקירוב. מנגו מפעילה חנות בממילא, שכל הידוע מגלגלת מחזורים גבוהים.

 

חברת גאפ הוקמה בארצות הברית ב־1969 ומפעילה כיום כ־3,100 חנויות ברחבי העולם תחת המותגים אולד נייווי, בננה ריפבליק וגאפ. בשנים האחרונות איבד המותג מזוהרו, והצמיחה מגיעה רק מפתיחת חנויות מחוץ לארצות הברית. המשבר הכלכלי משפיע גם הוא על תוצאות החברה: מכירות גאפ באוקטובר (ארבעת השבועות שהסתיימו ב־1 בנובמבר) עמדו על 1.08 מיליארד דולר - ירידה של 12% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. המכירות ב־13 השבועות שהסתיימו ב־1 בנובמבר עמדו על 3.85 מיליארד דולר - ירידה של 8%. באחרונה הודיעה גאפ על מתן זיכיון לפתיחת חנות בתוך חנות במאה בתי כלבו במקסיקו, ועל כניסה לירדן ולמצרים עד סוף השנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x