שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדיה

בלעדי: לפני ההכרעה על הזיכיון - ערוץ 10 רוצה עוד הקלות

בערוץ מבקשים מהרשות השנייה לפרוס את החזר החוב על פני תקופה ארוכה יותר וכן להפחיתו בשל המשבר

אמיר טייג 07:1825.11.08

שוב חשש לגורל הזיכיון של ערוץ 10. בימים האחרונים פנתה הנהלת ערוץ 10 לרשות השנייה בבקשה לשנות את הסיכומים שיאפשרו את הארכת זיכיון הערוץ. בערוץ 10 מנסים להקל את התנאים, וזאת על רקע המשבר הכלכלי העמוק שאליו נקלע המשק הישראלי.

 

בסוף ספטמבר הגיעו ערוץ 10 והרשות

השנייה לסיכום שלפיו יחזיר הערוץ את כל מחויבויות העבר שלו, שהיקפן נאמד בכ־103 מיליון שקל, בהתאם לדו"ח ועדת תורג'מן. הערוץ הציג מכתב מבעלי המניות שלו שבו הם מתחייבים להעמיד לערוץ את המשאבים הנדרשים לשם עמידה במחויבויותיו.

 

בכוונת ערוץ 10 לבקש מהרשות השנייה לפרוס את החזר החוב על פני תקופה ארוכה יותר, וכן להפחיתו. ביום חמישי צפוי ערוץ 10 להציג בפני הרשות השנייה את ההסדר המלא שעליו סוכם בספטמבר. על פי הסדר זה, צפויה הרשות להחליט האם להמליץ על הארכת זיכיונו של הערוץ לתקופה נוספת של שנתיים, עד ינואר 2012. הרשות חייבת להגיש המלצה זו עד יום שני, 1 בדצמבר. כפי שמסתמן, ערוץ 10 רוצה לפתוח מחדש את ההסדר ולהיכנס למשא ומתן מחודש מול הרשות השנייה.

 

ברשות השנייה מבינים כי מדובר בתקופה כלכלית קשה, ויש נכונות ללכת לקראת הערוץ במידה מסוימת. עם זאת, בהתאם לגובה דרישות הערוץ, יוחלט האם להמליץ על הארכת תקופת הזיכיון שלו, או לשלול אותו.

 

הזיכיון הנוכחי של ערוץ 10 מסתיים בינואר 2010. על פי הסיכום מספטמבר, הסכימו בעלי המניות להחזיר באופן מיידי תמלוגים ודמי זיכיון שלא שולמו בהיקף של כ־30 מיליון שקל. כמו כן סוכם כי בשנים 2008 ו־2009 יוחזרו עוד 60 מיליון שקל באמצעות החזר מחויבויות הפקת תוכן מהעבר.

 

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "ערוץ 10 מתכוון לעמוד בהתחייבויותיו לרשות. עם זאת, המציאות הכלכלית החדשה מחייבת התאמה של פריסת ההשקעות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x