סגור

קרדן ישראל נכנסת לתחום הלוגיסטיקה

החברה שפועלת בתחום המגורים באמצעות קרדן נדל"ן, חתמה על הסכם שיתוף עולה עם חברת גבע נדל"ן להקמת פרויקטים משותפים בתחום הלוגיסטיקה

חברת קרדן ישראל נכנסת לפעילות חדשה בתחום הלוגיסטיקה. החברה דיווחה היום (א') לבורסה לניירות ערך, כי הקימה זרוע פעילות חדשה בתחום הנדל"ן הלוגיסטי באמצעות התקשרות עם חברת גבע נדל"ן.
החברה תמקד את פעילותה בתחומי הלוגיסטיקה השונים, בהם מבנים לוגיסטיים, מחסנים אוטומטיים וחוות שרתים, בהיקף של מאות מיליוני שקלים. קרדן ישראל תהיה אחראית למימון הפעילות, וגבע נדל"ן תהיה אחראית לאיתור, השבחה וניהול הפרויקטים.
על פי הסכם השותפות בין החברות, קרדן תחזיק במיזמים השונים בשיעורים שנעים בין 58% ל-67%, וגבע נדל"ן תחזיק ב-33%-42% בהתאם לאופי והיקף הפרויקט.
גבע נדל"ן, המנוהלת על ידי ערן לב וגלעד רוזה, מתמחה בייזום פרויקטים בתחומי התעשייה, הלוגיסטיקה, המסחר והמשרדים. בימים אלה קבוצת רכישה שארגנה גבע נדל"ן מאכלסת פרויקט בשימושים של אחסנה, תעשייה ולוגיסטיקה בהיקף של 9,000 מ"ר בפארק הטכנולוגי במודיעין. קבוצת רכישה נוספת שארגנה גבע נדל"ן רכשה לפני כמה חודשים בניין משרדים בצפון תל אביב.
קרדן ישראל, המוחזקת על ידי יוסף גרינפלד, גיל דויטש, רוני בירם ואבי שנור, היא חברה ציבורית הנסחרת לפי שווי שוק של כ-430 מיליון שקל ומחזיקה ב-60% ממניות קרדן נדל"ן, גם היא חברה ציבורית, שעוסקת בייזום נדל"ן למגורים ומחזיקה גם בחברת הביצוע אל-הר.
"קרדן ישראל פועלת להרחבת מנועי הצמיחה שלה כחלק מהתוכנית האסטרטגית שגיבשנו לשנים הבאות", מסר בירם. "עד כה השקענו בפיתוח העסקי, רכישת קרקעות ובניית צבר פרויקטים בעיקר בתחום הנדל"ן למגורים באמצעות קרדן נדל"ן, ועתה אנו מרחיבים את הפעילות לתחומי הלוגיסטיקה והתעשייה שנהנים מעלייה בביקושים בשנים האחרונות".
לב מסר כי "שיתוף הפעולה עם קרדן ישראל יאפשר לנו ליזום פרויקטים חדשניים בתחומי התעשייה, הלוגיסטיקה, האחסנה והמשרדים. הערך המוסף של השותפות ישלב ייזום ופיתוח של נכסים מניבים מחד ייזום עבור מכירה למשתמשי קצה מאידך. אין הרבה גופים בישראל שיודעים לשלב בין היכולות הללו".
1 צפייה בגלריה
מימין גיל דויטש ו רוני בירם קרן ברוש
מימין גיל דויטש ו רוני בירם קרן ברוש
מימין: גיל דויטש ורוני בירם
(צילומים: בועז אופנהיים, אוראל כהן)