$
בארץ

איך מתאוששים מהמכה? מלכוד העתיד של אמדוקס

השוק רוצה אמדוקס חדשה לגמרי, כזו שמתנהלת כמו חברות דומות לה, או כאלה שהיא רוצה להיות כמותן SAP ,Salesforce, ואחרות. אם אמדוקס חפצה חיים עליה לחשוב כמו חברת הייטק חדשנית.

מאיר אורבך 08:2927.01.19

ביום רביעי האחרון פרסמה קרן ספרוס קפיטל פוינט, בהובלת בן אקסלר, סקירה מאוד לא מחמיאה אודות אמדוקס ובה הערכה כי המניה צריכה להיסחר בחצי משווייה הנוכחי בבורסה בארה"ב. אמדוקס צללה אמנם ב־9% ביום רביעי מיד לאחר פרסום, אך מאז שמרה על יציבות במסחר בחמישי ובשישי ואפילו טיפסה קלות.

 

היום שאחרי לא היה יום קל בחברת אמדוקס. הנהלת החברה התכנסה לישיבה, בין עובדי החברה החלו לרוץ שמועות על קיצוצים ושינויים וחוסר השקט שכה מאפיין את מסדרונות החברה חזר במלא עוצמתו.

 

אמדוקס תקועה למרות הניסיונות הרבים להפוך עצמה לחברה חדשנית כלפי חוץ. אלא שהחברה לא יודעת איך ללכת קדימה או לכל מקום שהוא שונה ואחר מעסקיה המסורתיים.

 

משרדי אמדוקס ברעננה משרדי אמדוקס ברעננה צילום: אוראל כהן

אמדוקס חייבת לעשות משהו גדול, לבצע רכישה משמעותית. בתחילת 2018 היא רכשה את Vubiquity ב־224 מיליון דולר. אמדוקס אולי גילתה כאן נועזות אבל לא כזו שמראה שהחברה מבינה שהיא תקועה.

 

האם אמדוקס תלך ותחפש עוד רכישה ואולי אף יותר גדולה? לא בטוח. קרוב לוודאי שאופיה של החברה יגרום לה להתכנס פנימה, אולי לנסות להוריד קצת הוצאות בדרכים המוכרות, ואולי אף לבצע רכישה בכמה עשרות מיליוני דולרים כדי לאותת לשוק שהחברה מחפשת לחדש. אבל השוק רוצה הרבה יותר. השוק רוצה אמדוקס חדשה לגמרי, כזו שמתנהלת כמו חברות דומות לה, או כאלה שהיא רוצה להיות כמותן SAP ,Salesforce, ואחרות. אם אמדוקס חפצה חיים עליה לחשוב כמו חברת הייטק חדשנית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x