בארץ

יו"ר לשכת עורכי הדין נגד סלינגר: "המפקחת על הביטוח הגרועה מאז ומעולם"

בנאום בכנס לשכת סוכני הביטוח באילת תקף אפי נוה במילים קשות את הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון דורית סלינגר. הרקע: ניסיונה של סלינגר להעביר חוק בוררות חובה בביטוח, שעלול לפגוע בגילדת עורכי הדין

רחלי בינדמן 08:1424.04.18
חזית קשה כנגד הממונה על שוק ההון בכנס לשכת סוכני הביטוח באילת מצד אפי נוה, יו"ר לשכת עורכי הדין שהגדיר אתמול את דורית סלינגר שעתידה לפרוש באוגוסט כ"ממונה הגרועה מעולם". נזכיר כי בין השניים מחלוקות חריפות סביב נסיונה של סלינגר להכניס לחוק ההסדרים חוק בוררות חובה בביטוח שהיה פוגע בפרנסת עורכי הדין.

 

"לפניי נאמה המפקחת שלכבוד הכנס שלכם היא הוציאה חוזר, זה אומר שהיא ממש לא מכבדת אתכם או סופרת אתכם. אני אומר לכם שלדעתי הגברת סלינגר תיזכר כמפקחת הכי גרועה מאז ומעולם. נהגת בכוחניות ואגרסיביות", אמר נווה על במת הכנס.

 

 

 

 

 

 

 

דורית סלינגר דורית סלינגר צילום: עמית שעל

 

"כל שלושה ימים יש חוזר שיוצא בתחום הביטוח. את לא מיישמת החלטות ממשלה להפחתת נטל הרגולציה. סוכנים מגיעים למצב שהם לא מסיימים את החודש, זה לא צריך להיות ככה. ואם את כמפקחת רוצה לבטל את סוכן הביטוח זאת דעה לגיטימית אך תגידי את זה ישר בפנים.

 

"זה לא רק אתם, חברות הביטוח גם שם. המפקחת מנסה לנהל גם את החברות ואת הדירקטוריון". לשכת סוכני הביטוח הודיעה באחרונה כי הגישה בג"ץ בעניין חוזר של סלינגר המגביל את עבודת דירקטוריון חברות הביטוח.

 

"בחוק ההסדרים הקודם המפקחת על הביטוח נסתה לגנוב במחשכים ולהעביר את חוק מוסד בוררות חובה ולפגוע בזכויות המבוטחים לייצוג. לאחר שנלחמנו ובלמנו את החקיקה, חשבנו שסלינגר תנסה להעביר זאת בנוהל חקיקה מלא ותקין. אבל עכשיו גילינו שבתקציב החדש שוב מנסים לגנוב חקיקה" חשף נוה את המקור למתקפתו הקשה.

 

נוה עקץ את סלינגר גם על תפקידה הקודם כמנכ"לית חברת הדירוג מעלות: טייקונים וחברות פשטו את הרגל בגלל הדירוג הנפשע שלך והציבור משלם ואת מגלגלת עיניים. כמה יחצנות אפשר לעשות. אני לכנס הבא אגיע רק כדי לוודא שבאמת פרשת".

 

מיכל עבאדי בויאנג'ו, יו"ר דירקטוריון בית ההשקעות פסגות, התייחסה היום לדבריו של יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה.

 

"דבריו של יו"ר לשכת עורכי הדין נגד הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, מקוממים, אינם ראויים ומוטב שלא היו נאמרים. גם כאשר ישנן מחלוקות יש לבטאן באופן ראוי ולא בהשתלחויות חסרות רסן.

לבית ההשקעות פסגות מחלוקות מהותיות בנושאים שונים עם רשות שוק ההון. הדרך לטפל בהן היא באמצעות שיח מכבד ותוך כבוד הדדי וענייני.

עלינו להוקיע מכל וכל ביזוי פומבי ופגיעה אישית בפקידי ציבור. לכן, אני קוראת ליו"ר לשכת עורכי הדין לקחת את דבריו בחזרה ולהתנצל על הסגנון והתוכן".

 

טרם נמסרה תגובת סלינגר לדברים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x