$
משפט

בלעדי לכלכליסט

יועמ"ש האוצר עצר את התערבותו של מיקי זוהר בפרויקט כרמי גת

תגובה חריפה שכתב היועמ"ש של משרד האוצר עצרה את ח"כ מיקי זוהר אשר התנה העברות תקציביות לרמ"י כדי להשפיע על תהליכים בשכונת כרמי גת שבה יש למשפחתו נכסים. זוהר: "אערער לוועדת האתיקה, אני כופר בסוגיית ניגוד עניינים"

אדריאן פילוט 06:5631.07.17

מכתב חריף ששלח בשבוע שעבר היועץ המשפטי של משרד האוצר אסי מסינג ליועץ המשפטי של הכנסת איל ינון עצר את ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) מעיסוק בקשר שבין העברת תקציב לרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לבין העברת כספים לשכונת כרמי גת בקריית גת שבה הוא ואשתו מחזיקים בשישה נכסים.

 

 

 

 

מהמכתב ששיגר מסינג עולה כי זוהר ניסה להמשיך ולהשפיע על המתחולל באותה שכונה בדרך "עקיפה". ל"כלכליסט" נודע כי זוהר הטיל רביזיה על החלטת ועדת הכספים, שבה הוא חבר, כדי שלא תאושר את בקשת האוצר להעברה תקציבית של מייארד שקל לרמ''י — תקציב שאינו קשור כלל לכרמי גת. בעקבות המכתב, זוהר משך את הרביזיה.

 

מימין: ח"כ מיקי זוהר ויועמ"ש האוצר אסי מסינג מימין: ח"כ מיקי זוהר ויועמ"ש האוצר אסי מסינג צילום: עומר מסינגר

 

 

"ממייל ששלח ח"כ זוהר לאגף תקציבים במשרד האוצר וממסרים שהעביר לעובדי אגף תקציבים עולה, לכאורה, כי הוא אינו מתכוון להסיר את הבקשה כל עוד לא נחתמה

תוספת להסכם עקרונות בין רשות מקרקעי ישראל לבין עיריית קריית גת בעניין שכונת כרמי גת", כותב מסינג במכתב שהגיע לידי "כלכליסט". גורמים באוצר הסבירו כי "התוספת להסכם" מהווה תוספת תקציבית לשכונה. התוספת שזוהר דרש: 55 מיליון שקל לכרמי גת, מהם 22 מיליון שקל לתקציב שוטף ועוד 33 מיליון שקל למבני ציבור.

 

"בנסיבות אלה מדובר בהתניה פסולה, הכורכת, לכאורה, בין העברה תקציבית למטרה ציבורית לבין קידום עניין בנושא אשר יש לח"כ זוהר עניין אישי בו, והכל בשים לב להחלטת ועדת האתיקה של הכנסת", כותב מסינג שהודיע לינון כי הוא הנחה את אגף תקציבים לא לדון בפנייה של זוהר והוא מבקש את התערבותו הדחופה של ינון.

 

במחצית חודש יולי החליטה ועדת האתיקה של הכנסת להרחיק את זוהר מליזום ולנהל דיונים סביב שכונת כרמי גת עקב האינטרסים הכלכליים הברורים שיש לו באותה שכונה, אחרי שקבעה שהוא הפר את כללי האתיקה.

 

בתגובה מסר זוהר כי הוא מתכוון לערער על החלטת ועדת האתיקה. "אני מבקש לבטל לאלתר את הקשר בין הרביזיה שהגשתי לבין הסוגיה של כרמי גת בכל הנוגע לתקציבי הפיתוח של רמ''י שאותם ביקשתי לעכב", אומר זוהר. "לו רק כדי שלא יהיה טעם לפגם בהתנהלותי הפרלמנטרית והציבורית בכוונתי להסיר את הרביזיה עד אשר סוגיית ניגוד העניינים אשר אני כופר בה לחלוטין תובהר עד תום".

 

מסינג מנסה לקדם את הפסקת הנוהל שלפיו חברי כנסת מנצלים אישורים של העברות תקציביות כאמצעי לחץ על האוצר. "יש לדרוש מחברי הוועדה שלא להתנות אישור העברה תקציבית בנושאים שאינם קשורים לאותה העברה, קל וחומר התניות בקידום עניינים שבהם יש לחברי הוועדה עניין אישי", כתב מסינג לינון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x