שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

היום יפורסם דו"ח מבקר המדינה על ביביטורס

הנתונים המלאים יותרו לפרסום מאוחר יותר אולם כעת כבר ניתן לומר כי המבקר מצא כי הנסיעות הללו חרגו מהכללים החלים בנושא מה שיוצר מראית עין של קבלת טובת הנאה או של ניגוד עניינים

שאול אמסטרדמסקי 06:5024.05.16

בדיקת מבקר המדינה שתתפרסם היום בשעה 16.00 עוסקת בנסיעות בתפקיד של נתניהו ושל בני משפחתו מתקופת כהונתו כשר אוצר. מדובר בנסיעות שמומנו בידי גורמים חיצוניים כמו הבונדס. כמו כן עוסקת הבדיקה באירוע שבו שולמו ההוצאות על ידי ראש הלשכה של נתניהו.

 

הנתונים המלאים יותרו לפרסום מאוחר יותר אולם כעת כבר ניתן לומר כי המבקר מצא כי הנסיעות הללו חרגו מהכללים החלים בנושא מה שיוצר מראית עין של קבלת טובת הנאה או של ניגוד עניינים בין היתר כיוון שנתניהו לא פנה לוועדת המתנות או לוועדה למתן היתרים של הכנסת כדי שתבחן אם יש בקבלת המימון החיצוני משום קבלת טובת הנאה או מתנה אסורה.

 

 

 

בנימין נתניהו. ליברמן כהסחת דעת? בנימין נתניהו. ליברמן כהסחת דעת? צילום: אמיל סלמן

 

מבקר המדינה דאז מיכה לינדנשטראוס, בדק את הממצאים וקבע כי יש לפתוח בחקירה פלילית.

 

ממצאי הביקורת הועברו בשנת 2013 ליועץ המשפטי לממשלה שבספטמבר 2014 הודיע שלא נמצא מקום לחקירה פלילית. מבקר המדינה המשיך את הביקורת ולדבריו במהלכה "התחדדו סוגיות קיימות המעלות חשש לפלילים" חומר נוסף הועבר לכן ליועץ המשפטי לממשלה.

 

הפנייה החוזרת של המבקר ליועמ"ש נוגעת למימון כפול של נסיעות, וכן לאי בהירות הנוגעת לשימוש של משפחת נתניהו בנקודות בונוס של המדינה שנוצלו לכאורה לנסיעות פרטיות.

 

גורמים במערכת הפוליטית העריכו אתמול כי נתניהו מנסה להסיט את תשומת הלב הציבורית מהדו”ח על ידי המשא ומתן עם ישראל ביתנו להרחבת הממשלה, ומנגד כי אביגדור ליברמן ונפתלי בנט (שהעלה דרישות קואליציוניות גם מצידו) מנצלים את פרסום הדו”ח בשביל לסחוט מנתניהו עוד כמה הישגים על הדרך.

 

פרשת ביביטורס עלתה לכותרות ב־2011, אז נחשף כי בכמה מקרים שונים, הן בתקופת כהונתו כשר אוצר, והן בתקופת כהונתו כיו”ר האופוזיציה, מומנו נסיעות לחו”ל של בני משפחת נתניהו על ידי גופים חיצוניים, בהם גם גופים פרטיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x