שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

המשטרה פשטה על ביתו של חנן אברמוביץ', החשוד בגניבה של עשרות מיליוני שקלים

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום את מעצרו בשלושה ימים. סנגורו: "כניסת המשטרה לתמונה היא הקלה ממסע הלחצים שעבר החשוד"

זוהר שחר לוי 15:1020.04.16

חוקרי משטרה ממפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב פשטו היום (ד') על ביתו של היהלומן חנן אברמוביץ' בהרצליה.

 

קודם לכן, האריך בית משפט השלום בתל אביב בשלושה ימים את מעצרו של היהלומן וחבר הבורסה ליהלומים, שנעצר אמש בחשד למעילת ענק בבורסה ליהלומים. המשטרה צפויה לחקור, במסגרת הפרשה, מעורבים נוספים בהם קרובי משפחתו של אברמוביץ

 

אתמול הגיע אברמוביץ' לחקירה במפלג הונאה בתל אביב בעקבות תלונות שהגיעו למשטרה על כך שמעל במיליוני דולרים יהלומנים בבורסה ברמת גן. לפי בקשת המעצר של המשטרה, אברמוביץ' חשוד ש"נטל יהלומים בעשרות מיליוני דולרים מאחרים, מכר אותם ושלשל את כל הכסף לכיסו ללא העברת התמורה לאחרים". בקשת המעצר מייחסת לאברמוביץ' עבירה של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 

במהלך הדיון שהתקיים בפני שופטת המעצרים בבית משפט השלום בתל אביב, רונית פוזננסקי כץ, טען סנגורו של אברמוביץ', עו"ד עדי כרמלי, כי במקרים אחרים, לא עוצרים חשודים בעבירות של קבלת דבר במרמה. "עשרות מקרים של חשודים בעבירה זו נחקרים ומשוחררים בתנאים בתחנה", אמר הסנגור, "אלא מה, כשמדובר במתלוננים בעלי יחוס חברי בורסה ליהלומים שמלווים על ידי טובי היועצים הם זוכים למעמד מיוחד בהגשת התלונה וביחס שהם מקבלים מהמשטרה".

 

עו"ד כרמלי ציין עוד כי מדובר בחשוד שהנו חבר בורסה שפעל עשרות שנים במהלכי עסקים תקינים ובמחזורים של למעלה ממיליארד ורבע שקלים. לדבריו, מאז אוקטובר 2015 הפך אברמוביץ' חדל פירעון דבר המשליך על ההליך כולו. אברמוביץ', כך לפי עו"ד כרמלי, היה בקשר וניהל משא ומתן עם מי שהתלוננו נגדו. אתמול הייתה אמורה להתקיים ישיבת בוררות בשעות הצהריים ולאחר שלא הגיע אליה שלחו לו מסרונים שאי התייצבותו יגרום ל"טיפול הגון" במשטרה. "אנו רואים בכניסת המשטרה לתמונה כסוג של הקלה, שכן חלק ממסע לחצים שעברו על החשוד בחצי השנה האחרונה כללו גם איומים לא קונבנציונליים", אמר עו"ד כרמלי.

 

בא כוחו של אברמוביץ' עו"ד עדי כרמלי בא כוחו של אברמוביץ' עו"ד עדי כרמלי צילום: מוטי קמחי

 

השופטת פוזננסקי כץ הורתה על הארכת מעצרו של אברמוביץ' ל-3 ימים, עד לערב חג הפסח. לפי החלטתה, "קיים חשד סביר כנגד החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו". בעניין החקירה, כך מפורט, נגבו במשטרה 3 תלונות משלושה חברי בורסה דומים שמסרו גרסה דומה באשר לנטילת היהלומים, מכירתם ואי העברת התמורה. לפי בית המשפט, אברמוביץ' עצמו אישר בחקירתו את המכירה ומסר גרסה אך טען כי מאז חודש אוקטובר הוא מצוי בחדלות פירעון וכי זו הסיבה שלא יכול היה לעמוד בהתחייבויותיו הכספיות. החשוד אף מסר למשטרה רשימה של אנשים נוספים מהם קיבל יהלומים וגם להם לא השיב את כספם.

 

השופטת ציינה עוד בהחלטתה כי לא ניתן להתעלם ממספר נתונים אשר הובאה בפנייה כמו הטענה כי היהלומן מצוי בחדלות פירעון. "טענה זו", כותבת השופטת, "טרם נבדקה על ידי המשטרה ועל המשטרה להשלים בדיקה זו ללא דיחוי, שכן בהחלט קיימת סבירות גבוהה כי אישוש טענה זו יש בה כדי להשפיע על התקדמות החקירה ועל התיק כולו".

עוד מצוין כי העסקאות המדוברות התרחשו לפני זמן רב ואברמוביץ' ניהל התדיינות על השבת הכספים. כמו כן מצאה השופטת מקום להתחשב בכך שאברמוביץ' מסר פרטים על אנשים נוספים מהם קיבל יהלומים וביצע מכירה אך לא העביר תמורה וכן העובדה כי הוא נעדר עבר פלילי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x