שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

אאודי Q7 ודירות באשדוד ביץ': רשימת הנכסים של חסן נחשפת

במקביל להגשת כתב האישום נגד יו"ר ועד נמל אשדוד לשעבר על עבירות שוחד והלבנת הון הפרקליטות מבקשת לחלט לו ולמואשם במתן שוחד - יניב בלטר - רשימת נכסים בהיקף של מיליוני שקלים

זוהר שחר לוי ותומר גנון 11:0727.03.16

בית פרטי באשדוד, מגרש בגן יבנה, 2 דירות במלון אשדוד ביץ', ג'יפ אאודי Q7, מרצדס, 3 משאיות איווקו, מניות בשלוש חברות ומזומנים בהיקף של 200 אלף שקלים בבנקים - זוהי רשימת הנכסים בהיקף של מיליוני שקלים שהפרקליטות תפסה או הקפיאה ליו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, במסגרת חקירת פרשת השחיתות בנמל שבמסגרתה הוגש נגדו היום (א') כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

 

בעקבות אישומו בעבירות שוחד והלבנת הון, וכפי שמאפשר החוק, ביקשה פרקליטות מחוז דרום מבית המשפט להורות על חילוט הרכוש, אשר לטענתה נצבר בין היתר כתוצאה מביצוען. הדרישה לחילוט הרכוש היא על מנת שהמדינה תוכל "להיפרע" מחסן במידה ויורשע בסוף ההליך.

 

אלון חסן.רשימת הנכסים נחשפת אלון חסן.רשימת הנכסים נחשפת צילום: עמית שעל

 

נכסים נוספו הוקפאו גם לשאר המעורבים. למשל למי שמואשם במתן השוחד לחסן ושותפות לקשירת הקשר לביצוע עבירות המרמה והסחיטה בנמל, באמצעות חברת דנה לוגיסטיקה שבבעלות איש העסקים יניב בלטר.

 

לבלטר, שבעניינו הוגש הסדר טיעון, הקפיאה הפרקליטות דירה במלון ווסט באשדוד, מגרש בגן יבנה, מרצדס בנץ וב.מ.וו (ששוחררו בינתיים לרשותו בתמורה להפקדה של כ-110 אלף שקלים), טרקטורון פולריס, כספים בהיקף של כ-2 מיליון שקלים, ומניות בשתי חברות פרטיות.

 

על פי כתב האישום, ההיקף הכספי של עבירות הסחיטה על ידי חסן ושותפיו של חברות שפעלו בנמל ועבירות המרמה כלפי הנמל עצמו, עמדו על למעלה מ-22 מיליון שקל. מתוך כספים אלה, כך כתב האישום, הועברו כספי שוחד לחסן באמצעות הלוואות ועסקאות פיקטיביות בהיקף של כ-3.3 מיליון שקל. כאמור, הפרקליטות מבקשת כבר כעת לחלט נכסים לחסן להבטחת תשלום הקנסות שיוטלו עליו במידה ויורשע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x