$
בחירות 2015

בחירות 2015

שרת הקליטה חשפה את יומנה; במוקד- עיר מגוריה אשדוד

לנדבר מישראל ביתנו נעתרה לבקשת התנועה לחופש המידע למסור את הפרטים. מיומנה עולה כי נפגשה עם יו"ר אסותא בזמן המאבק על מסקנות ועדת גרמן להגביל את בתיה"ח הפרטיים

רוני זינגר 16:4311.02.15
שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר חושפת את יומן הפגישות שלה מהשנה החולפת וממנו עולה מסקנה אחת ברורה: לנדבר אוהבת מאוד את העיר בה היא מתגוררת, אשדוד, ומרבה להשקיע בה את זמנה.

 

התנועה לחופש המידע קיבלה אתמול (ג') לידיה את יומן הפגישות השנתי של לנדבר. היא השרה השישית שנעתרת לבקשת התנועה ומוסרת פירוט על התנהלותה במהלך השנה. מרבית השרים לא חשפו עד כה את יומני הפגישות שלהם.

 

מדובר במאבק שמנהלת התנועה מזה זמן רב. לנדבר מכהנת בתפקידה כשרה מטעם "ישראל ביתנו". היא מתגוררת באשדוד ובעברה כיהנה כחברת מועצת העיר וכחברה בדירקטוריון בחברה לפיתוח העיר. לא פלא כנראה, שיומנה של לנדבר עמוס בפגישות ואירועים שקיימה באשדוד, עם נציגי אשדוד או הקשורים לאשדוד וכן לאשקלון העיר הסמוכה.

 

סופה לנדבר שרת הקליטה. נשמעו טענות שהיא מצדדת בתיירות מרפא ומהווה גורם מרכזי בהתנגדות להעברת סעיפי החוק בתקציב סופה לנדבר שרת הקליטה. נשמעו טענות שהיא מצדדת בתיירות מרפא ומהווה גורם מרכזי בהתנגדות להעברת סעיפי החוק בתקציב צילום: גיא אסיאג

 

בספטמבר למשל, הרימה השרה כוסית לשנה החדשה באסותא אשדוד. כחודש לאחר מכן נפגשה בלשכתה גם עם יו"ר אסותא פרופ׳ שוקי שמר. באותם ימים התחולל מאבק איתנים סביב הניסיון להעביר בכנסת את תקציב 2015, כשבמרכזו הוויכוח על מסקנות ועדת גרמן, כש"יש עתיד" התעקשה על סעיף המגביל את פעילות בתי החולים הפרטיים. "ישראל ביתנו" התנגדה נמרצות לסעיף החוק האמור ביחד עם הליכוד. טענות שנשמעו אז הצביעו גם על לנדבר כמי שפועלת בשם אנשי עיר מגוריה ובשם צידודה ברפואה הפרטית ובתיירות המרפא ועל כך שהיא מהווה גורם מרכזי בהתנגדות להעברת סעיפי החוק בתקציב. יומן השרה מצביע על החיבור שלה לאסותא.

 

לנדבר השתתפה באירועים פרטיים עם תושבי העיר, ומלבד זאת ביקרה בינואר שעבר ביום עיון לעולי צרפת שנערך באשדוד, שבוע לאחר מכן בקורס בודקי תוכנה לעולים באשדוד, בפברואר השתתפה ב"כנס אשדוד", באפריל הניחה זר לנספים בשואה בבית העלמין באשדוד, במאי השתתפה בכמה טקסים שקשורים לחללי מערכות ישראל ולאירועי יום הניצחון על גרמניה הנאצית - באשדוד ובאשקלון. במאי ביקרה במרכזי הקליטה באשדוד ובאשקלון, ביולי ביקרה במקבצי דיור באשדוד, ובהמשך אותו החודש ביקרה במקבצי דיור אחרים בעיר, וכן במקבצי דיור באשקלון.

 

בהמשך גם סיירה עם שר החוץ אביגדור ליברמן באשדוד. באוגוסט ביקרה לנדבר בסניפי משרד הקליטה באשדוד ואשקלון, באוגוסט חנכה תכנים רופאים חדשה באשדוד, באותו החודש ביקרה שוב במרכז הקליטה בעיר ובספטמבר ביקרה בגן ילדים "פשוש" עם ראש העיר אשדוד בעירו.

 

בספטמבר קיימה השרה גם הרמת כוסית לשנה החדשה, אבל רק לעובדי המחוז הדרומי באשדוד. באוקטובר התקיימה ישיבת הנהלת המשרד באשקלון, ובדצמבר האחרון ביקרה לנדבר שוב במרכז הקליטה באשדוד ובהמשך נפגשה עם עולים מצרפת המתגוררים בעיר.

יש לציין כי ביומנה של השרה מצויינים ביקורים במהלך השנה במקומות שונים בארץ כנהריה, כרמיאל, ומרום גולן, אך לרוב מדובר בביקורים חד פעמיים, ובאף מקום לא ביקרה כל כך הרבה פעמים כפי שהקדישה את זמנה לעיר החוף אשדוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x