$
בארץ

פועלת ברוח החוק: אינטל משקיעה את הרווחים בישראל

ענקית השבבים החליטה שלא לשחרר את מה שמוגדר כרווחים כלואים שלה. במקום זאת החברה משקיעה באופן שוטף את הכסף שצברה במפעלי החברה בארץ

הדר קנה 06:5311.11.13
ענקית השבבים אינטל החליטה שלא לשחרר את מה שמוגדר כרווחים כלואים שלה. במקום זאת החברה משקיעה באופן שוטף את הכסף שצברה במפעלי החברה בארץ.

מה דעתך על מניית INTEL CORPORATION:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המסלול האסטרטגי שבחוק לעידוד השקעות הון הישן אפשר לחברות לשלם 0% מס, כל עוד הן ישאירו את הכסף בתוך המדינה. כוונת החוק היתה שהחברות ישתמשו בכסף לצורכי השקעה בתוך המדינה, אך בפועל רוב החברות לא עשו דבר עם הכסף וכך נוצר המצב של רווחים כלואים.

 

אינטל היא אחת החברות שפועלת בהתאם לרוח החוק, לאחר שבחרה להשקיע את הכספים בחידוש קווי הייצור שלה. כך למשל, ב־2012 השקיעה אינטל 1.1 מיליארד דולר להרחבת פס הייצור של החברה במפעל שלה בקריית גת לטכנולוגיית 22 ננומטר. במקביל העבירה אינטל במהלך השנה שעברה כ־300 מיליון דולר לחו"ל, ועליהם שילמה החברה מס מלא.

 

מעבד של אינטל מעבד של אינטל צילום: אינטל

 

לפני כארבעה חודשים פורסם כי אינטל שוקלת להשקיע בעשור הקרוב 13 מיליארד דולר בהקמת מפעל חדש בישראל ובפיתוח המפעלים הקיימים. התוצאה מהמהלכים האלה היא שהחברה למעשה אינה צוברת רווחים כלואים, אלא שומרת את הכסף להשקעות ענק שונות בתוך ישראל ולכן היא לא משתתפת בהוראת השעה לשחרור אותם רווחים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x