$
בארץ

משרד הכלכלה: גידול של 9% במספר המפוטרים ברבעון השני

מספר העובדים המפוטרים עלה לרמה של 28.2 אלף בחודש ברבעון השני מ- 25.9 אלף ברבעון הראשון. עם זאת, במקביל נרשמה עלייה גם במספר המשרות הפנויות ברבעון השני

מיקי פלד 15:0228.07.13

עלייה של 9% במספר העובדים המפוטרים במגזר העסקי נרשמה ברבעון השני של השנה, כך עולה מנתוני משרד הכלכלה שפורסמו היום.  

על פי הנתונים, ברבעון הראשון של 2013 מספר העובדים המפוטרים עמד על ממוצע של 25.9 אלף בחודש, ועלה לרמה של 28.2 אלף בחודש ברבעון השני. ברבעון האחרון של 2012 עמד ממוצע העובדים המפוטרים על כ-15 אלף בחודש.

 

למרות הנתון הקשה, מספר המשרות הפנויות שחיפשו מעסיקים לאייש עלה מעט. ברבעון השני עמד מספר זה בממוצע יומי על כ-64.2 אלף משרות, עלייה של 1.4% לעומת הרבעון הקודם. למעשה, למרות הפיטורים והחיפוש אחר עובדים מצד מעסיקים, המשרות לא מאוישות במהרה.

 

 

שירות התעסוקה (ארכיון) שירות התעסוקה (ארכיון) צילום: שאול גולן

 

משך הזמן הממוצע בו משרה הייתה פנויה עמד ברבעון השני על 4.1 שבועות, עלייה לעומת 3.1 שבועות ברבעון הקודם. ממצא זה עומד בשורה אחת עם נתוני הלמ"ס על שיעור האבטלה הנמוך, שנכון לחודש אפריל עומד על 6.9%. סך הכל,

מספר המשרות שאוישו במהלך הרבעון השני ירד לכ- 82.5 אלף איושי משרות לחודש מרמה של 84.2 אלף משרות לחודש ברבעון הקודם.

 

בשורה התחתונה, מאזן התעסוקה (איושי משרות פחות עובדים שפוטרו או התפטרו) במגזר העסקי היה חיובי ברמה של 6,000 משרות לחודש, ירידה לעומת 10.3 אלף משרות ברבעון הקודם.

 

סקר שערך משרד הכלכלה לגבי ציפיות המעסיקים הפרטיים לרבעון השלישי של השנה הראה כמעט פער מזערי של 3.2% בין שיעור המעסיקים שסבורים כי ברבעון הבא יגדילו את כח האדם שהם מעסיקים לבין אלו שסברו כי יקטינו את מספר העובדים, בין אם על ידי פיטורים ובין אם על ידי אי איוש משרות שעובדיהן עזבו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x